MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niezwykły koncert perkusyjny w... kamieniołomie (zdjęcia)

/mod/
Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w śmiłowskim kamieniołomie, aby posłuchać koncertu.
Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w śmiłowskim kamieniołomie, aby posłuchać koncertu. Dom na Skale
Zagrali muzycy ze Szczecina.
Muzycy z Akademii Sztuki w Szczecinie zagrali, między innymi na marimbie, instrumencie, z którym na co dzień nie mam raczej styczności.
Muzycy z Akademii Sztuki w Szczecinie zagrali, między innymi na marimbie, instrumencie, z którym na co dzień nie mam raczej styczności.

Muzycy z Akademii Sztuki w Szczecinie zagrali, między innymi na marimbie, instrumencie, z którym na co dzień nie mam raczej styczności.

To było niezwykłe wydarzenie. W kopalni kamienia w Śmiłowie odbył się koncert perkusyjny. Choć publiczność niezbyt dopisała, to koncert pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia. Organizatorzy wydarzenia już planują kolejne i w równie nietypowej scenerii.

Niedzielne wydarzenie miało miejsce w scenerii bloków piaskowca w Śmiłowie. Zgromadziło się tam kilkadziesiąt osób, którzy mieli okazję posłuchać muzyki płynącej z instrumentów perkusyjnych. Wśród tych znalazła się, między innymi, marimba. Dźwięki tego instrumentu o bardzo dużych możliwościach barwowych i dynamicznych, chyba po raz pierwszy zabrzmiały w regionie szydłowieckim, w dodatku w tak nietypowej scenerii.

Organizatorami koncertu byli: Marek Sztark i Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie "Projektoriat", realizujący projekt wsparty przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

MUZYCZNE INSPIRACJE

W śmiłowskim kamieniołomie na instrumentach perkusyjnych, w tym na marimbie i wibrafonie zagrali: Ilona Drozd, Piotr Sawiński i Maria Kępisty z Akademii Sztuki w Szczecinie. Wykonali utwory inspirowane, między innymi, muzyką afrykańską, południowoamerykańską znanych kompozytorów i wirtuozów marimby takich jak Japonka Keiko Abe oraz utwory Neya Rosauro, Marka Forda. W partiach solowych pięknie zaprezentowała się Ilona Drozd. Muzycy zgrali także utwory inspirowane muzyką klasyczną i inne standardy muzyki światowej. Nie zabrakło też bisów.

W atmosferę miejsca i muzycznej uczty wprowadziła słuchaczy, na samym początku wydarzenia, Zuzia Gadowska, grając na skrzypcach. Podobnych przedsięwzięć może być w regionie szydłowieckim więcej.

- Planowane jest już kolejne, równie ciekawe. Chcielibyśmy zrealizować je w jakimś ciekawym, nie odkrytym, bądź zapomnianym miejscu, tak żeby z niego wydobyć historię poprzez muzyków, których zaprosimy do współpracy - dodaje Inga Pytka - Sobutka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie