Noc Kupały na zamku w Iłży. Koncerty, walki na miecze, Festiwal Tańca z Ogniem i inne atrakcje. Szykuje się ciekawa niedziela!

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
W niedzielne popołudnie warto odwiedzić Iłżę, gdzie odbędzie się mnóstwo imprez. Na zamku odbywać się będzie Noc Kupały - jedyna taka okazja w roku!

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

W programie między innymi gry i zabawy plebejskie dla dzieci i dorosłych. Będą walki na równoważni, czy też strzelanie z łuku. Będą też rzuty toporami, czy też walki na miecze . Zaplanowano występ zespołu Castle Dreams. Duet skrzypiec elektrycznych w połączeniu z gitarą wprowadzi słuchaczy w piękny, niepowtarzalny nastrój.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach i zobaczą jak kiedyś pracowali kowale i garncarze. Oczywiście nie zabraknie pysznego jedzenie, które przygotowuje Koło Gospodyń Wiejskich.

Już po zmroku, około godziny 21.15 odbędzie się Festiwal Tańca z Ogniem w wykonaniu solistów i grupy NAM TARA. Będzie pięknie i efektownie.

– Mamy nadzieję, że gościom Zamku spodoba się nasz sposób na świętowanie „Nocy Kupały”. Zapraszamy także ludzi z psami. Dla pupili będzie przygotowana świeża woda w miskach na dolnym dziedzińcu – mówi Przemysław Burek, burmistrz Iłży.

Cennik biletów Noc Kupały:

Bilet normalny: 10zł

Bilet ulgowy (do 16 roku życia): 5zł

Bilet dla seniora (+60 lat): 3zł

Bilet rodzinny 2+2: 25zł

Bilet rodzinny 2+3: 30zł

Bilet dla mieszkańców gminy Iłża: 1zł

Bezpłatne wejście na basztę oraz górny dziedziniec obowiązuje dla:

– dzieci do 100cm wzrostu,

– jeden opiekun (pilot) na 10 osób tworzących grupę zorganizowaną,

– przewodnicy posiadający uprawnienia.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie