Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe Miasto nad Pilicą: urząd pyta mieszkańców, jak wyobrażają sobie plac Kościuszki

ik
Tak według koncepcji ma wyglądać po przebudowie plac Tadeusza Kościuszki w Nowym Mieście nad Pilicą.
Tak według koncepcji ma wyglądać po przebudowie plac Tadeusza Kościuszki w Nowym Mieście nad Pilicą. archiwum
Zostaną fontanna i pomnik, ale ma się zmienić ich otoczenie. Będzie więcej miejsca, wygodna nawierzchnia i nowoczesne materiały. Gmina ma koncepcję na nowe centrum, do końca marca konsultuje ją z mieszkańcami.
Koncepcje placu Kościuszki w Nowym Mieście nad PilPlac Tadeusz Kościuszki ma się stać miejscem spotkań dla mieszkańców, ale też organizacji imprez plenerowych i wizytówką miasta. Już teraz jest tam organizowany Sylwester, w przyszłości mają być lepsze warunki ku temu.http://get.x-link.pl/26ae3b45-70de-c429-8c39-8e752c2e4f5d,c5b95494-9668-920b-dfa9-4d676d94db47,embed.html

Koncepcje placu Kościuszki w Nowym Mieście nad Pilicą

Plac Tadeusz Kościuszki ma się stać miejscem spotkań dla mieszkańców, ale też organizacji imprez plenerowych i wizytówką miasta. Już teraz jest tam organizowany Sylwester, w przyszłości mają być lepsze warunki ku temu.

PIERWSZY KROK

Gmina jest w trakcie przygotowań do prac. Opracowana została koncepcja, która wskazuje, jak mógłby wyglądać plac. Zakłada ona między innymi przesunięcie pomnika Tadeusza Kościuszki. Na swoim miejscu zostanie za to fontanna. Plac ma być wyłożony kostką brukową. Będzie więcej przestrzeni i miejsc parkingowych wokół. Przystanki autobusowe mają być wykonane z drewna, ten materiał m zresztą dominować także przy budowie elementów małej architektury.

Do końca marca w gminie będą trwały konsultacje społeczne koncepcji. Każdy mieszkaniec może zgłosić swoje sugestie i propozycji na to, jak jego zdaniem powinien wyglądać plac. W Urzędzie raz na stronie internetowej gminy można zobaczyć wizualizacje z koncepcji oraz makietę placu.

- Pierwsze propozycje już wpływają - mówi Barbara Gąsiorowska, burmistrz Nowego Miasta nad Pilicą. - Dotyczą na przykład większej ilości zieleni.

Koncepcja i konsultacje to pierwszy krok do planowanego remontu. - W tym roku chcielibyśmy zlecić opracowanie dokumentacji - mówi Barbara Gąsiorowska. - Prace mogłyby się rozpocząć w przyszłym roku.

KŁOPT Z PKS-EM

Do tego czasu gmina liczy na uregulowanie spraw własnościowych budynku dawnej poczekalni PKS. Sprawa trafiła już do sądu. Niestety, doszło do sporu między samorządem a grójeckim PKS-em.

- My uważamy, żeby budynek jet własnością gminy. PKS ma odmienne zdanie - wyjaśnia Barbara Gąsiorowska. - Wystąpiliśmy do sądu o zwrot nieruchomości, oni o jej zasiedzenie. Proces dopiero się zaczyna.

W budynku teraz są sklepy. Gmina chciałaby go wyremontować, wedle koncepcji miałby być wyłożono drewnianymi panelami. Po zakończonych pracach mogłaby tam działać na przykład kawiarnia.

- Mam nadzieję, ze do czasu rozpoczęcia prac sprawa się zakończy. Jeśli nie wyłączymy pewnie tą nieruchomość z planu - mówi burmistrz Gąsiorowska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie