MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Radomskim już w tym roku! Trójstronna umowa podpisana. Zobacz zdjęcia i film

Patryk Chruślak
Patryk Chruślak
Wideo
od 12 lat
We wtorek, 21 maja w sali Senatu Uniwersytetu Radomskiego imienia Kazimierza Pułaskiego miało miejsce uroczyste podpisanie umowy dotyczącej realizacji studiów podyplomowych dla pracowników spółki Polregio „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymania taboru kolejowego”.

Nowe studia podyplomowe na Uniwersytecie Radomskim już w tym roku

Umowa została zawarta pomiędzy Uniwersytetem Radomskim imienia Kazimierza Pułaskiego, radomskim oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji oraz spółką Polregio.

Podczas uroczystości przedstawiciele każdej ze stron zgodnie stwierdzili, że nadrzędnym celem studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego” będzie przede wszystkim zdobycie przez słuchaczy praktycznej wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą im na skuteczną i bezpieczną eksploatację taboru kolejowego w naszym kraju.

Uroczystego podpisania umowy dokonali:

  • profesor Sławomir Bukowski, rektor Uniwersytetu Radomskiego imienia Kazimierza Pułaskiego
  • Adam Pawlik, prezes zarządu Polregio Spółka Akcyjna oraz Marcel Klinowski, wiceprezes zarządu Polregio.
  • profesor Janusz Dyduch, prezes zarządu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, oddział w Radomiu wraz z Waldemarem Fabirkiewiczem - sekretarzem oddziału.

Studia podyplomowe dla słuchaczy już w tym roku

Podpisanie umowy ze spółką Polregio to postawienie kolejnego, wielkiego kroku, jeżeli chodzi o radomski uniwersytet. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie uczelnia rozpoczęła współpracę z takimi firmami jak Scania Polska oraz Ducan, czy Platforma Przemysłu Przyszłości.

Studia będą realizowane przez najlepszych specjalistów oraz uznane autorytety w tej dziedzinie. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach i salach na Wydziale Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego, w Instytucie Kolejnictwa w Warszawie oraz w Urzędzie Transportu Kolejowego w Warszawie.

Podczas nauki słuchacze zostaną również przygotowani do rozwiązywania zaawansowanych problemów w zakresie diagnostyki taboru, eksploatacji, planowania procesów naprawczych oraz obsługi systemów i urządzeń związanych z diagnostyką taboru kolejowego.

W trakcie wystąpień, nie wykluczono również ewentualnej przyszłej współpracy pomiędzy spółką Polregio a Uniwersytetem w Radomiu.

Studia rozpoczną się wraz z zimowym semestrem roku akademickiego 2024/2025 i będą trwać dwa pełne semestry.

Nowe studia podyplomowe na Radomskim Uniwersytecie - zobacz galerię zdjęć z podpisania umowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie