Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe trybuny na stadionie Radomiaka Radom. Ogłoszono przetarg na budowę trybun, wschodniej i zachodniej

Janusz Petz
Janusz Petz
Wideo
od 12 lat
Rozpoczęła się procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę budowy trybuny wschodniej i zachodniej stadionu przy ulicy Struga 63. We wtorek, 13 lutego ogłoszenie zostało wysłane do publikacji w biuletynie zamówień europejskich. Za kilka dni pojawi się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego. Operacja pod tytułem nowe trybuny i dokończenie stadionu Radomiaka ruszyła. Znany już istotne terminy.

Budowy trybuny wschodniej i zachodniej Radomiaka Radom

- Dziś możemy powiedzieć: „czas start” dla całego projektu. Chcemy przeprowadzić ten projekt, aby nie było zakłóceń w rozgrywkach. Planujemy prowadzić prace równolegle przy wschodniej i zachodniej trybunie, aby nie było zaburzeń w możliwości korzystania ze stadionu przez klub – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Radomia Radosław Witkowski.

- Dziś towarzyszy mi wzruszenie, że to się wszystko udało. Było wiele głosów, które powątpiewały w sprawność działań władz samorządowych i pana prezydenta. Bardzo się cieszę, że jest zrozumienie, w jaki sposób działa Radomiak i budowa nie będzie przeszkadzała w rozgrywkach. Polski Związek Piłki Nożnej zazwyczaj przychylnie patrzy na to jak kluby sobie radzą i nie ma problemu z przesunięciem meczów, tak, aby na przykład grać dwa razy na wyjeździe, ale liczba meczów na wyjeździe i u siebie musi się zgadzać, więc można trochę „nagiąć” rzeczywistość, nie za dużo. Myślę, że przy dobrym rozplanowaniu robót budowa będzie przebiegała sprawnie – powiedział Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka Radom. Dodał, że widział bardzo dużo stadionów na świecie, ale stadion radomski jest bardzo wysoko w jego hierarchii.

Na nowych trybunach zostanie zamontowanych ponad 5600 krzesełek. Oczywiście będzie też całe wyposażenie, łącznie z nagłośnieniem czy systemem monitoringu. Pod trybunami powstaną sanitariaty. Wykonawca będzie miał na realizację zadania 21 miesięcy od dnia podpisania umowy. Obie trybuny będą budowane jednocześnie. Wykonawca ma prowadzić prace w taki sposób, by mecze Radomiaka Radom mogły być rozgrywane bez zakłóceń. Można więc przyjąć, że na wiosnę 2026 roku mecze będą rozrywane już na stadionie z trybunami pry wszystkich bokach boiska.

Przypomnijmy, stadion Radomiaka przy ulicy Struga w Radomiu został otwarty w lipcu 2023 roku. Nowy obiekt ma dwie trybuny, północną i południową, na budowę dwóch pozostałych zabrakło pieniędzy. Teraz budowa ma być dokończona, powstaną trybuny od ulicy Jordana i Zbrowskiego.

Zobaczcie galerię zdjęć - wizualizacja stadionu i konferencja zapowiadającą budowę

Za budowę trybun będzie odpowiadał Urząd Miejski, a nie tak jak za stadion - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kilka miesięcy temu został powołany zespół do realizacji tego projektu, który zajmował się aktualizacją dokumentacji inwestycji. 1 lutego poinformowano, że zespół zakończył pracę.

Przypomnijmy, na dokończenie budowy stadionu Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga w Radomiu miasto dostało 30 milionów złotych z rządowego Polskiego Ładu. Część pieniędzy trzeba będzie dołożyć z własnego budżetu.

Podczas spotkania prezydent Witkowski mówił, że w pierwszej kolejności muszą być wykorzystane pieniądze miejskie, natomiast dotacje z Polskiego Ładu będą mogły być uzyskane w dwóch transzach po przedstawieniu faktur już po wykonaniu robót. Zwrócił uwagę, że czeki prezentowane przez polityków przed kampanią wyborczą z kwotą przeznaczoną na budowę trybun to były czeki bez pokrycia, a dopiero po wpłynięciu pieniędzy na konto miasta będzie można mówić, że Radom dostał rządowe wsparcie.

Zobaczcie galerię zdjęć - wizualizacja stadionu i konferencja zapowiadającą budowę

O planach na dokończenie stadionu Radomiaka informowaliśmy na bieżąco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie