Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O radomskiej uczelni mówi się w Polsce....jak?

/mod/
Dotychczasowa politechnika w rankingu medialności państwowych szkół wyższych

Liczby

Liczby

980 artykułów prasowych
2591 informacji w Internecie
86 informacji w radiu i telewizji
Łączna liczba informacji 3657

Nieco ponad 3 600 informacji na temat Politechniki Radomskiej pojawiło się w mediach w ubiegłym roku akademickim. Taka liczba daje obecnemu uniwersytetowi 33 miejsce na 47 w rankingu medialności wszystkich uczelni państwowych w Polsce. Zestawienie przygotowała firma PRESS -SERVICE Monitoring Mediów.

Specjaliści twierdzą, że dbałość o wizerunek to dziś - w czasach nadchodzącego niżu demograficznego - jeden ze strategicznych obszarów działalności uczelni. W przypadku wyższych szkół technicznych ma to także inne znaczenie. Powód? Wciąż jest duży popyt na rynku pracy na inżynierów. Jest wiec o kogo walczyć. Czy radomska uczelnia wykorzystuje ten fakt i stara się zaistnieć medialnie?

KTÓRE MIEJSCE POLITECHNIKI?

Badanie zostało przeprowadzone na podstawie monitoringu prasy, Internetu, radia i telewizji. Zebrany materiał dotyczy okresu od 1 października 2011 do 30 września 2012. Przez zdecydowaną większość tego czasu nasza uczelnia funkcjonowała jeszcze jako Politechnika Radomska. W zestawieniu medialności państwowych uczelni technicznych znalazła się na 13 miejscu na 18. Pierwsze miejsce zajęła Politechnika Warszawska. W ogólnym zestawieniu wszystkich uczelni państwowych radomska szkoła zajmuje 33 miejsce na 47. Na pierwszym miejscu tego zestawienia znalazł się zaś Uniwersytet Warszawski.

- Media, zwłaszcza ogólnopolskie, nie interesują się lokalnymi uczelniami - przyznaje Aneta Mirosz, rzecznik prasowy rektora Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego. - Wiemy to z własnego doświadczenia. Funkcjonujemy głównie w lokalnych. Na wydarzenia, które naszym zdaniem warte są zainteresowania ze strony prasy ogólnopolskiej, dużych stacji telewizyjnych czy mediów branżowe, wysyłamy zaproszenia. Niestety pozostają bez echa. Aneta Mirosz przyznaje, że w ubiegłym roku akademickim była też mniejsza promocja uczelni. Powód jest oczywisty. Politechnika nie miała pieniędzy na większą kampanię.

O CZYM SIĘ PISZE?

Najczęściej występującą nazwą uczelni technicznej była w ubiegłym roku akademickim Politechnika Warszawska. Pojawiło się na jej temat aż 34 tysięcy publikacji w prasie, Internecie oraz stacjach radiowych i telewizyjnych. Za nią znalazła się krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza z wynikiem 19 tysięcy tekstów. Na trzecim miejscu zaś uplasowała się Politechnika Wrocławska - 14 tysięcy. Na temat naszej uczelni pojawiło się 3 600 informacji.

Część z nich niestety dotyczyła pogarszającej się sytuacji finansowej byłej politechniki, co raczej nie wpłynęło korzystnie na jej wizerunek. Te informacje przeplatały się, zwłaszcza w ostatnim czasie, z wiadomościami na temat zmiany nazwy uczelni na uniwersytet. To nieco równoważyło złe wieści.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie