Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oceniamy radnych rady miejskiej w Radomiu po pierwszym roku pracy. Wybieramy najlepszych. ZAGŁOSUJ

Izabela Gajewska-Kopczyńska
Izabela Gajewska-Kopczyńska
Rusza nasza akcja Mała Ojczyzna - Duża Sprawa. Oceniamy samorządowców po pierwszym roku pracy w kadencji 2018-2023. Na początek oceniamy radnych Rady Miejskiej w Radomiu. Głosujemy, wybierając trzech najlepszych radnych minionego roku.

KLIKNIJ Zagłosuj i zobacz aktualne wyniki

RADA MIASTA RADOM

____________________

W składzie Rady Miejskiej w Radomiu zasiada aktualnie 28 osób. W ostatnich wyborach samorządowych, jakie miały miejsce jedenaście miesięcy temu, najwięcej mandatów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, które do rady wprowadziło 16 swoich przedstawicieli. Komitet wyborczy Koalicja na Rzecz Zmian Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia, ma w radzie miejskiej jedenastu radnych. To oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość ma absolutną większość, co pozwala radnym z tego ugrupowania praktycznie samodzielnie decydować o losie wszystkich uchwał.

Wzięli wszystkie stanowiska

Radni Prawa i Sprawiedliwości wzięli też w radzie wszystkie stanowiska. Przewodniczącą została Kinga Bogusz z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wiceprzewodniczącymi zostali wybrani: Adam Bocheński oraz Katarzyna Pastuszka-Chrobotowicz. Wyłącznie radni Prawa i Sprawiedliwości objęli też funkcje komisji stałych Rady Miejskiej. Wszyscy kandydaci zgłaszani przez Koalicję Obywatelską byli odrzucani w czasie głosowań.

- To nie jest dobra wola z waszej strony - ripostował Konrad Frysztak z Koalicji Obywatelskiej. - Dziś stanowiska dostali wszyscy obecni na sali radni Prawa i Sprawiedliwości. To jest „500 plus” dla radnych.

Radni, którzy pełnią jakieś funkcje dostają wyższe diety. Szeregowy członek gremium otrzymuje około 2 tysięcy złotych miesięcznie, „funkcyjni” o kilkaset złotych więcej.

Polityczne przepychanki?

Obie strony od początku kadencji zarzucają sobie nawzajem, że każda z sesji rady miejskiej to polityczna przepychanka.

W czasie obrad widać wyraźnie blokowanie uchwał i wzajemne waśnie. Radni PiS zwołali sesję nadzwyczajną dotycząca opóźnionych, miejskich inwestycji.

Radomska Rada Miejska nie udzieliła prezydentowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku, uchwałę podjęła w czerwcu tego roku. Stało się to dzięki głosom rajców Prawa i Sprawiedliwości, którzy w Radzie mają większość. 22 lipca Kolegium regionalnej Izby Obrachunkowej orzekło o nieważności uchwały Rady Miejskiej w sprawie absolutorium.

Rada Miejska w Radomiu na wrześniowej sesji nadzwyczajnej zgodziła się na podwyższenie wartości obligacji wyemitowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu i tym samym stworzyła podstawy finansowe do dokończenia budowy hali widowiskowo - sportowej oraz stadionu przy ulicy Struga.

Głosowanie trwa, zakończenie w poniedziałek 30 września o godzinie 23. Prezentacja trzech zwycięzców w piątek 4 października.

Regulamin plebiscytu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie