Oceny Polaków za mecz z Danią: kunszt kapitana dał wygraną

Maciej Brzeziński
Polska- Dania 3:2
Polska- Dania 3:2 Ryszard Kotowski
W drugim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 Polacy pokonali Duńczyków 3:2. Mimo trzech goli przewagi po 47. minutach, biało-czerwoni zapewnili sobie nerwową końcówkę. Oto jak ich oceniliśmy.

Łukasz Fabiański -5- przy straconych golach nie miał za dużo do powiedzenia. Może przy samobójczym trafieniu Glika był nieco za bardzo wysunięty do przodu i dał się zaskoczyć swojemu koledze.

Artur Jędrzejczyk -5- przyzwoity występ „Jędzy”, który zagrał na swoim poziomie. W obronie nie popełniał większych błędów, a w ofensywie parę razy wybrał się pod bramkę przeciwnika. Gra na lewej stronie powoduje, że często przekłada piłkę na prawą nogą, co nie służy dynamice w akcjach biało-czerwonych.

Thiago Cionek -7- długo nie było wiadomo kto zagra jako drugi stoper obok Glika. Trener Adam Nawałka postawił na Cionka i zawodnik wykorzystał swoją szansę. Grał twardo i nie popełniał większych błędów. Brazylijczyk z polskim paszportem udowodnił, że jest w stanie godnie zastąpił Michała Pazdana.

Kamil Glik -2- to nie był mecz tego zawodnika. Glik, który w AS Monaco rozgrywa bardzo dobry sezon, nie popisał się na PGE Narodowym. Często źle się ustawiał, był spóźniony, a czarę goryczy przelał gol samobójczy w 49. minucie spotkania.

Łukasz Piszczek -5- w pierwszej części gry defensor z Dortmundu łatał dziury w obronie i był niemalże bezbłędny. Przy drugim golu Duńczyków niestety mu się to nie udało więc na jego barkach spoczywa gol strzelony przez Poulsena.

Grzegorz Krychowiak -4- bardzo długo wchodził w mecz. Wynika to pewnie z tego, że mało gra w barwach PSG. Zanotował kilka strat, które na szczęście nie miały większych konsekwencji. Potrzeba mu jeszcze wiele treningów i rozegranych meczów, aby wrócił do dyspozycji, którą prezentował kilka miesięcy temu.

Kamil Grosicki -7- miesiąc temu w Kazachstanie bardzo brakowało tego zawodnika. Przeciwko Duńczykom zagrał na swoim poziomie. Rywale mieli problemy, aby dogonić Turbo Grosika. Przełożyło się to na asystę przy bramce na 1:0. Podawał też piłkę do Milika, gdy ten wywalczył rzut karny.

Piotr Zieliński -6- w końcu zagrał tak jak oczekiwał tego trener i kibice. Był bardzo aktywny, pewny siebie i nie tracił piłek. Kilka razy pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał na miarę klasowego rozgrywającego. Sobotni mecz z Duńczykami z pewnością pozwoli mu uwierzyć, że w reprezentacji może grać tak samo jak na boiskach Serie A.

Jakub Błaszczykowski -4- grał bardzo uważnie w defensywie, ale od bocznego pomocnika wymaga się również dryblingów i akcji ofensywnych. Tego niestety zabrakło i wypadł bardzo blado na tle Grosickiego.

Arkadiusz Milik -5- po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny, który Lewandowski zamienił na gola. Zagrał tylko jedną połowę, bo doznał urazu kolana.

Robert Lewandowski -8- Na zgrupowaniu przed tym meczem trenował wyłącznie indywidualnie, aby poczuć głód piłki. Tak też się stało - trzy gole mówią same za siebie.

Rezerwowi:

Karol Linetty -5- pojawił się na boisku tuż po przerwie. Nie popełniał większych błędów, ale też nie pokazał nic nadzwyczajnego.

Maciej Rybus -5- zastąpił Grosickiego w 73. minucie, ale nie zapisał się szczególnie w historii tego meczu.

Sławomir Peszko - bez oceny - grał za krótko

Te stadiony powstaną niebawem w Polsce [GALERIA]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

[/cs]

Materiał oryginalny: Oceny Polaków za mecz z Danią: kunszt kapitana dał wygraną - Gol24