Odczarowali własne boisko

Piotr Wojnowski
Piotr Jańczyk (z lewej) cieszy się po strzeleniu pierwszej bramki
Piotr Jańczyk (z lewej) cieszy się po strzeleniu pierwszej bramki Fot. P. Wojnowski
W meczu z ostatnią w tabeli Koroną Góra Kalwaria piłkarze KS Kozienice Janików byli zdecydowanie lepszą drużyną i chociaż kończyli mecz w dziesiątkę pewnie zwyciężyli 2:0. Było to pierwsze zwycięstwo kozienickiej drużyny przed własną publicznością.
Kozienice wreszcie wygraly na wlasnym boisku

KS Kozienice Janików - Korona Góra Kalwaria 2:0

Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Do momentu zdobycia pierwszej bramki kozieniczanie mieli kilka naprawdę dobrych sytuacji. Już w czwartej minucie najlepszy w tym dniu na boisku kapitan drużyny Piotr Jańczyk w podbramkowym zamieszaniu strzelił z kilku metrów, ale Łukasza Kochańskiego wyręczył obrońca Korony, wybijając piłkę z linii bramkowej. Podobną sytuację miał kilka chwil później Marcin Wasiłek, a w trakcie całego spotkania jeszcze Łukasz Krupa i Marcin Fusiek. Dopiero w 12 minucie Jańczyk ładnym, technicznym strzałem pokonał bramkarza gości.

Minutę przed gwizdkiem na przerwę w pole karne z prawej strony wpadł Michał Kogut, ograł dwóch obrońców i podał pomiędzy bramkarza, a obrońców. Z piłką minął się Kalinka, ale zamykający akcję Krupa strzelił na 2:0.

Relacja z meczu i opinia trenera Jacka Prockiego w poniedziałkowym Echu Sportowym.