Olimpijczyk powtórzył sukces. Dziesięć medali radomian na mistrzostwach Polski! Kułynycz mistrzem

Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli dziesięć medali podczas mistrzostw Polski seniorów w Raciborzu. Olimpijczyk Radom
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom po raz kolejny potwierdzili dominację w kraju! Zapaśnicy naszego klubu zdobyli na mistrzostwach Polski w Raciborzu dziesięć medali. Arkadiusz Kułynycz obronił tytuł mistrzowski.

Na dorobek medalowy radomian w Raciborzu złożył się jeden złoty krązek, dwa srebrne oraz siedem brązowych.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, choć czujemy mały niedosyt, bo kilka walk nieznacznie przegraliśmy i mogło być jeszcze lepiej - mówi Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka Radom.

Na najwyższym stopniu podium stanął, tak jak przed rokiem, Arkadiusz Kułynycz, który obronił złoty medal w kategorii wagowej do 75 kilogramów. Zawodnik Olimpijczyka w finale pokonał Iwana Nylypiuka z KS AZS-AWF Warszawa. W tej samej wadze brązowy medal zdobył inny zawodnik radomskiego klubu, młody Patryk Bednarz (rocznik 1999).

- Arek powtórzył ubiegłoroczny sukces i bardzo się z tego cieszymy. Pozytywne zaskoczenie to występ Patryka Bednarza, który jest dopiero pierwszy rok juniorem. Bardzo ładnie się spisał, dobrze powalczył i stanął na podium - zaznacza Zdzisław Kolanek.

Srebrne medale zdobyli Przemysław Piątek (kategoria wagowa do 59 kilogramów) oraz Mateusz Kareciński (do 130 kilogramów)

Na najniższym stopniu podium stawali: Michał Kośla (do 66 kilogramów), Bartłomiej Klimek (do 71 kilogramów), Łukasz Fafiński (do 85 kilogramów), Aleksander Kroczak (do 98 kilogramów) oraz Rafał Płowiec i Michał Orzechowski (obaj do 13 kilogramów)

Radomski klub wygrał klasyfikację drużynową z dużą przewagą nad drugim AKS Piotrków Trybunalski.

- Dużymi krokami zbliżamy się do wygrania kolejnej klasyfikacji na najlepszy klub zapaśniczy w danym roku - dodaje Kolanek.

W mistrzostwach Polski seniorów rozegranych w Raciborzu, wystartowało 110 zawodników z 26 klubów z Polski