Olimpijczyk Radom triumfował w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski młodzików

Maciej Kwiatkowski
Zapaśnicy Olimpijczyka trzykrotnie stawali na podium mistrzostw Polski U 14. Więcej na kolejnych zdjęciach Archiwum klubu
Bardzo dobre wyniki podczas mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym uzyskali młodzi sportowcy Olimpijczyka. Radomianie zdobyli trzy medale i wiele punktowych lokat.

Olimpijczyk Radom triumfował w klasyfikacji klubowej mistrzostw Polski

Trzydniowe mistrzostwa w tym roku odbyły się w Janowie Lubelskim. Właśnie tam pojawiło się 215 zapaśników z klubów całej Polski. Radomski klub reprezentowało 13 zawodników. Poza konkurencją okazało się dwóch z nich.

W kategorii 44 kilogramów triumfował Jan Chojak. Z kolei kategorii 75 kilogramów swoje nieprzeciętne umiejętności na macie zademonstrował Tomasz Mital, który też wygrał.

Niestety swoją półfinałową walkę z zawodnikiem z Gdańska przegrał Franciszek Kleczewski, ale ambitny zawodnik triumfował w pojedynku o brązowy medal. Kleczewski rywalizował w silnie obsadzonej kategorii 57 kilogramów.

Bardzo dobre wyniki uzyskane przez radomian spowodowały, że Olimpijczyk zajął pierwsze miejsce w rankingu klubów i wyprzedził Sobieskiego Poznań, jak i zespół gospodarzy.

Bardzo blisko podium byli: Szymon Zając (48 kilogramów), Piotr Chojak (52 kilogramy) oraz Jakub Wojtyła (57 kilogramów). Wszyscy w pojedynku o trzecie miejsce ulegli swoim rywalom i ostatecznie zajęli piąte lokaty.

Pozostałe miejsca dla radomian uzyskali: Jakub Jagiełło i Igor Wasil (siódme), Emil Pożyczka (11), Piotr Beczek (14), Paweł Celej i Grzegorz Mital (17), a Jakub Andrychowski (19).