Olimpijczyk Radom zdominował Warszawską Olimpiadę Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Zdobył aż 32 medale

Maciej Kwiatkowski
Bardzo udane, kolejne zawody w wykonaniu zapaśników Olimpijczyka Radom>>>
Bardzo udane, kolejne zawody w wykonaniu zapaśników Olimpijczyka Radom>>>Facebook - Olimpijczyk Radom
W niedzielę na matach w stolicy odbyły się zawody z cyklu Warszawskiej olimpiady Młodzieży. Udanie w silnie obsadzonym turnieju spisali się młodzi zawodnicy radomskiego Olimpijczyka.

Olimpijczyk Radom wrócił z Warszawy z 32. medalami

Po sukcesach kadetów w zawodach z cyklu eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, swoje premierowe starty w 2024 roku mieli: dzieci, młodzicy i juniorzy. W Warszawie nie zabrakło również sportowców rywalizujących w kategorii wiekowej – kadet.

Radomska drużyna reprezentowana w tych wszystkich kategoriach była przez 40. zawodników. Podopieczni: Łukasza Fafińskiego, Kamila Sosnowskiego, Kamila Sokołowskiego oraz Bartłomieja Firleja w zapasach w stylu klasycznym wywalczyli aż 32 medale. Najwięcej z nich, bo aż 14 padło łupem młodzików. Po siedem krążków zdobyli: dzieci i kadeci, a cztery – juniorzy.

Tak doskonałe wyniki młodych sportowców znalazły przełożenie na klasyfikację drużynową. Olimpijczyk wygrał w dwóch najmłodszych grupach, zaś w kadetach oraz juniorach sklasyfikowany został na drugiej pozycji.

W zawodach wystartowało łącznie 209 zawodników reprezentujących 14. klubów z województwa mazowieckiego.