Ornitologiczna majówka w okolicach Zwolenia. Poszukiwani...

  Ornitologiczna majówka w okolicach Zwolenia. Poszukiwani chętni do wyprawy

  /pok/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wyprawa "na sowy” startuje każdego dnia weekendu.

  Wyprawa "na sowy” startuje każdego dnia weekendu. ©J.Kupis

  "Majówka z dzikimi ptakami 2014'". Ornitolog i przyrodnik Janusz Kupis, pod auspicjami Domu Kultury w Zwoleniu organizuje cykl promocyjnych wypraw przyrodniczych na czas długiego majowego weekendu.
  Wyprawa "na sowy” startuje każdego dnia weekendu.

  Wyprawa "na sowy” startuje każdego dnia weekendu. ©J.Kupis

  W każdy wieczór długiego weekendu odbędą się wymarsze na obserwacje skrzydlatych łowców nocy, czyli "na sowy", a także słowiki i inne nocne ptaki…
  - Wyprawa "na sowy" startuje każdego dnia weekendu począwszy od środy 30 kwietnia 2014 roku. Około 1 godzinę przed zmierzchem, to jest około godziny 19 wyruszamy z parkingu przy boisku "Orlik 2012" przy ulicy Perzyny w Zwoleniu. Po około 3 godzinach wracamy do punktu startowego.
  Podczas naszej pieszej wycieczki będziemy mogli zaobserwować nie tylko aspekty ekologii, zachowania i biologii lęgów sów dostępnych w danej chwili gatunków, zwłaszcza puszczyków, ale też posłuchać wirtuozowskich popisów w śpiewie słowików - mówi Janusz Kupis.
  Na długi weekend organizowane są także wyprawy na ptaki dzienne doliny rzeki Zwolenki (obszar ochronny Natura 2000). Startują one od czwartku 1 maja o godzinie 8 sprzed Domu Kultury i kończą się około godziny 11. 30 w tym samym miejscu.
  - Przemieszczamy się pieszo w dolinę rzeki Zwolenki w dół od miasta i docieramy nieco za wieś Wólka Szelężna - podczas sobotniej "wyprawy na ptaki dzienne" poznajemy biologię, w tym lęgów, ekologię, w tym behawioralną, a zatem zachowania w ujęciu przystosowawczym głównie ptaków, także drapieżnych, ale też w miarę możliwości różnorodnych ssaków i płazów wymienionej okolicy naszego miasta - informuje Janusz Kupis.
  Chętni do uczestnictwa w wyprawach proszeni są o kontakt z Januszem Kupisem, telefon 48 698 165 117; e-mail: jkupis@interia.eu lub Domem Kultury w Zwoleniu. Więcej szczegółów oferty także na stronie: wyprawyendoors.blox.pl

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia