Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Orszak Trzech Króli 2018 będzie w Grójcu i Warce. Każdy uczestnik dostanie koronę, będzie wspólne kolędowanie i wiele atrakcji

ik
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Grójca także w styczniu ubiegłego roku
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Grójca także w styczniu ubiegłego roku UM Grójec
W sobotę, 6 stycznia możemy wziąć udział w największym kolędowaniu z okazji święta Trzech Króli.

W sobotę będzie Święto Trzech Króli. W Warce i Grójcu odbędą się tradycyjne Orszaki. W tym roku ich hasłem jest „Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki”. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału.

W koronach z Królami

Orszak Trzech Króli w Grójcu wyruszy około godziny 13, po mszy w kościele Bożego Miłosierdzia w Grójcu. Przejdzie ulicą Jana Pawła II w kierunku skrzyżowania z aleją Niepodległości, wejdzie w ulicą Krótką i do placu Wolności dotrze od ulicy Zatylnej.
Każdy uczestnik dostanie koronę. Orszak poprowadzą Trzej Królowie, którzy pojadą konno oraz trzy anioły na szczudłach. Orszak zakończymy na rynku miejskim w Grójcu, przy występach artystycznych oraz wspólnym kolędowaniu ze scholą „Fletnia Pana”.

W Warce do Rynku

Orszak Trzech Króli w Warce rozpocznie się mszą świętą o godzinie 13 w kościele pod wezwaniem świętego Mikołaja Biskupa w Warce. Tuż po mszy uformowany zostanie Orszak, który będzie wędrował ulicami: Farną, Mostową, świętego Ducha, Ogrodową, Franciszkańską, Senatorską i zakończy się tradycyjnie złożeniem pokłonu przed nowonarodzonym Królem w szopce na Rynku Miejskim.

Wspólne kolędowanie

Orszaki mają na celu podtrzymywanie tradycji w formie ulicznych jasełek. Przywracają do publicznej przestrzeni wspólne kolędowanie, rozumiane zarówno jako śpiewanie kolęd „pełnym głosem”, jak i tradycję wystawiania przedstawień jasełkowych i obchodzenia domostw przez kolędników wędrujących od drzwi do drzwi.

Od kilku lat Orszaki Trzech Króli są organizowane w wielu polskich miastach. Mają na celu podtrzymywanie tradycji w formie ulicznych jasełek. Przywracają do publicznej przestrzeni wspólne kolędowanie, rozumiane zarówno jako śpiewanie kolęd „pełnym głosem”, jak i tradycję wystawiania przedstawień jasełkowych i obchodzenia domostw przez kolędników wędrujących od drzwi do drzwi. Scenariusz jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie - Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie