Orzeł Wierzbica wygrywa i jest coraz bliżej trzeciej ligi

/W.Ł./
31 minuta meczu. Michał Kowalczyk (z piłką) strzela pierwszego gola dla Orła w meczu z Mazowszem. Łukasz Wójcik
W meczu mazowieckiej piłkarskiej czwartej ligi, Orzeł Wierzbica pokonał 2:0 Mazowsze Grójec i umocnił się na czele tabeli. Przewaga Orła wynosi już osiem punktów nad Mazowszem. Podopieczni trenera Józefa Antoniaka mogą powoli przyjmować gratulacje z awansu do trzeciej ligi.

Orzeł - Mazowsze 2:0 (1:0), Kowalczyk 31, 70,

Orzeł: Asnin - Ankurowski (69 Mortka), Gogacz, Procyk, Stadnicki - Dziubek (69 Jarząbek), D. Czarnecki, P. Czarnecki, Stąpór - Mielniczuk (90 Woskowicz), Kowalczyk (87 Malyk).

Mazowsze: Osiński - Kuklewski (85 Lepa), Białecki (74 Kościelniak), Kikowski, Bloch - Sobczak, Zawadzki (72 Dębiński), Karls, Kotański - Romański, Kochański (72 Kulczycki).

Od 23 minuty wierzbiczanie grali w dziesięciu, drugą żółtą kartką w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany obrońca Orła Paweł Stadnicki. KIlka minut później po zagraniu Pawła Ankurowskiego do Michała Kowalczyka padła bramka. Kowalczyk z 16 metrów mocnym strzałem pokonał bramkarza Mariusza Osińskiego.
W 70 min, na 2:0 podwyższył ponownie Kowalczyk, który po zagraniu piłki od Patryka Jarząbka strzałem głową pokonał bramkarza Mazowsza.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".