Oskar Przysucha wygrywa finał ForBET Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Za nami finał ForBET Pucharu Polski na szczeblu okręgu radomskiego.W finałowej potyczce, na stadionie w Białobrzegach, KS Warka zmierzył się z Oskarem Przysucha.

KS Warka - Oskar Przysucha 0:4 (0:1)
Bramki: Karwowski 45, 83, Nogaj 72, Moskwa 87
Warka: Wąszewski - Malinowski, Makuch, Lenarczyk (70 Zieliński), D. Madej, M. Madej, Wasilewski (30 Chajęcki), Antosz (73 Witkowski), Puzianowski (75 Rotuski), Jasnoch, Grodzki
Oskar: Mazur (87 Wieczorek) - Bogołębski, Karwowski, Grzesiński (75 Abbaszade), Moskwa, Embalo, Czarnota, Obuch, Nogaj (83 Pawelec), Bojanowicz, Kornacki (46 Sala).

Finałowy mecz rozegrany został na stadionie w Białobrzegach.
Oskar grający na co dzień o klasę wyżej, od poczatku miał przewagę. W 29 minucie doszło do kluczowej sytuacji w tym meczu. Bramkarz Warki faulował poza polem karnym i dostał czerwoną kartkę. Zespół musiał grać w osłabieniu i długo dzielnie sie bronił. W 45 minucie Oskar wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Przemysława Nogaja z lewej strony, Karol Karwowski głową trafił do siatki.
W 65 minucie sędzia podyktował drugą "jedenastkę" dla Oskara, ale wcześniej asystent dopatrzył się spalonego i decyzja została zmieniona.
W 72 minucie Przemysław Nogaj uderzył nie do obrony i piłka zatrzepotała w siatce.
Warka mimo osłabienia walczyła do końca i w 80 minucie miała swoją okazję.
W 83 minucie było już 0:3. Karol Karwowski uderzył zza pola karnego, błąd popełnił warecki golkiper i było praktycznie po meczu.
Czwarty gol, to klasyczne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał Mariusza Moskwy.

Zwycięzca regionalnej edycji Pucharu Polski otrzymał 5 tysięcy złotych, a finalista połowę tego. W tym roku triumfator rozgrywek awansował na szczebel mazowiecki, gdzie pierwsza runda odbędzie się wiosną.