Oskar Przysucha z awansem do trzeciej ligi! (WIDEO, ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Piłkarze Oskara cieszyli się w środę z awansu do III ligi
Piłkarze Oskara cieszyli się w środę z awansu do III ligi Albert Kaczmarzyk
Wielka radość zapanowała po ostatnim gwizdku. Szampan lał się strumieniami! Oskar zremisował w rewanżowym meczu barażowym, co dało historyczny awans do trzeciej ligi.
Awans Oskara

Awans Oskara do III ligi

Oskar Przysucha 3 (0)
Pilica Przedbórz 3 (2)
Bramki: Kornacki 53', Czpak 79', Sapieja 81' - Jończyk 15', Woźniak 28', Kucharski 89'
Oskar: Adamczyk - Rdzanek, Jaworski, Moskwa, Kornacki, Obuch (Grylak 84'), Najdzik, Czpak (Wiatrak 88'), Sapieja, Skałbania, Książek
Pilica:Krzyżostaniak - Lizińczyk, Wyciszkiewicz, Bartkowiak, Dobrzański, Kujawski (Karasiński 74'), Głowacki, Stolarski (Kucharski 70'), Woźniak, Madej, Jończyk
Sędziował: Krzysztof Jakubik. Widzów: 500.

Pierwsza połowa w wykonaniu piłkarzy Oskara była wręcz fatalna. W 36 sekundzie zawodnik gości nie trafił do pustej bramki z pięciu metrów. Potem kolejne akcje Pilicy mogły się zakończyć golem, a przed przerwą przyjezdni zdobyli dwie bramki. Gospodarze mieli sporo szczęścia, a w trakcie pierwszych 45 minut właściwie tylko raz zagrozili bramce rywala.

W przerwie w szatni gospodarzy było dość głośno. Ostre reprymendy trenera Arkadiusza Grzyba podziałały, bo na drugą połowę przysuszanie wyszli zupełnie inaczej nastawieni i widzieliśmy inny zespół. Od początku drugiej części gry na bramkę Pilicy sunęły szybkie ataki drużyny Oskara. Przy lepszej skuteczności bramek mogło być o wiele więcej. Gospodarze doprowadzili do wyrównania 2:2, ale mimo to rywale dalej walczyli. W 88 minucie goście zdobyli trzecią bramkę i niektórzy chyba zbyt szybko uwierzyli w awans.Na szczęście, w końcowych sekundach miejscowi nie popełnili błędów i dowieźli ten szczęśliwy wynik do samego końca. Piłkarze długo po meczu odbierali gratulacje od kibiców.

Oskar ma już za sobą długą, barażową drogę. Najpierw w dwumeczu pokonał Mazovię Mińsk Mazowiecki 1:0 i 3:2, natomiast w niedzielę wygrał w Przedborzu z Pilicą 3:2. Widać było już potworne zmęczenie zawodników. Większość ekip powoli kończy wakacje, a Oskar jeszcze rozgrywał cztery mecze.

Może się tak zdarzyć, że już w piątek okaże się, że żadne baraże o awans nie były potrzebne. Spore problemy przeżywa Start Otwock. Drużynie tej zaproponowano miejsce w trzeciej lidze, ale zarówno kadrowo jak i organizacyjnie klub ten nie jest gotowy na grę. W piątek w Otwocku dojdzie do spotkania władz klubu, piłkarzy z przedstawicielami władz miasta.