Oskar Przysucha zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym

Filip Węglicki
Oskar Przysucha wygrał z Energią Kozienice w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym 1:0. archiwum klubowe
Oskar Przysucha w sobotę, 22 października rozegra kolejne spotkanie ligowe. Zespół awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

Oskar Przysucha fenomenalnie radzi sobie w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Reprezentujący IV ligę Oskar przystąpił do rywalizacji dopiero w czwartej rundzie. W poprzedniej fazie pucharowej, przysuski zespół pojechał do Kozienic na półfinał z miejscową Energią. Oskar Przysucha wygrał tamto spotkanie wynikiem 1:0. Zwycięstwo swojej ekipie zapewnił Jan Imiołek wykorzystując rzut karny w 19 minucie. Triumf w Kozienicach pozwolił Oskarowi na grę w najważniejszym spotkaniu Pucharu. Dla przysuskiej drużyny to już trzeci okręgowy finał w ostatnich sześciu latach.

26 października na stadionie w Białobrzegach, Oskar Przysucha zmierzy się z Klubem Sportowym Warka w ramach pucharowego finału. Zespół z Warki pokonał w półfinale drugą drużynę Radomiaka 1:0. Warecka ekipa wygrała dzięki bramce Antosza w dwunastej minucie spotkania. KS Warka rozgrywa swoje spotkania w Tymex Lidze Okręgowej. Obecnie zespół z dorobkiem 23 punktów zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W poprzednim spotkaniu forBET IV ligi mazowieckiej Oskar Przysucha pojechał na spotkanie wyjazdowe do Ząbek. Drużyna z Przysuchy zagrała z Ząbkovią Ząbki w ramach dwunastej kolejki ligowej. Spotkanie było rozgrywane na Dozbud Arenie przy ulicy Słowackiego 21 w Ząbkach. Mecz zakończył się rezultatem remisowym 1:1. W 28 minucie piękną bramkę dla przysuskiej drużyny zanotował Tomasz Bogołębski, a dla gospodarzy strzelił Patryk Zych w 65 minucie spotkania.

W obecnym sezonie forBET IV ligi grupy mazowieckiej Oskar Przysucha zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Przez dwanaście spotkań piłkarze z Przysuchy wygrali trzy mecze, zremisowali cztery oraz przegrali pięć spotkań. Aktualnie przysuska drużyna ma na swoim koncie trzynaście punktów. Oskar Przysucha pokonywał w lidze Wilgę Garwolin, Orła Baniochę oraz Marcovię Marki. W tegorocznych spotkaniach ligowych ekipa z Przysuchy zremisowała z drużynami Wisły II Płock, Escoli Varsovia Warszawa, Narew 1962 Ostrołęka oraz wcześniej wspomnianej Ząbkovii. Sposób na pokonanie Oskara Przysuchy znaleźli KS CK Troszyn, KS Raszyn, Mazovia Mińsk Mazowiecki, Mazur Karczew i MKS Przasnysz.

W trzynastej kolejce forBET IV ligi grupy mazowieckiej Oskar Przysucha zagra z Hutnikiem Warszawa. Spotkanie odbędzie 22 października, w sobotę o godzinie 14 na Stadionie Miejskim przy ulicy Radomskiej 29 w Przysusze. Drużyna z Warszawy z dorobkiem osiemnastu punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli. Koszt biletu na mecz Oskara Przysuchy z Hutnikiem Warszawa wynosi 10 złotych.