Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oświadczenie majątkowe senatora Stanisława Karczewskiego na koniec kadencji w Senacie. Co się zmieniło w ciągu 4 lat?

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Oświadczenie majątkowe senatora Stanisława Karczewskiego na początek i koniec kadencji. Sprawdź, co się zmieniło na kolejnych slajdach>>>
Oświadczenie majątkowe senatora Stanisława Karczewskiego na początek i koniec kadencji. Sprawdź, co się zmieniło na kolejnych slajdach>>>
Już w niedzielę, 15 października Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów na nową kadencję do polskiego parlamentu. Tym samym, przyszedł czas podsumowań dla obecnie zasiadających w Sejmie i Senacie posłów i senatorów. Na początku kadencji, przez cały okres jej trwania, a także na koniec, parlamentarzyści musieli złożyć oświadczenia majątkowe. Dziś przyjrzymy się oświadczeniom złożonym przez senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Karczewskiego. Co było w jego oświadczeniu na początku i na końcu kadencji? Zobacz.

Majątek senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Karczewskiego

Prawo nakazuje, aby senatorowie każdego roku składali i publikowali oświadczenia majątkowe. Dziś, analiza oświadczenia senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Karczewskiego złożonego na koniec kadencji. Jak zmienił się jego majątek od początku kadencji?

Sprawdź oświadczenie senatora Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Karczewskiego na koniec kadencji:

Oświadczenie majątkowe składają trzy grupy według oddzielnych ustaw.
Na podstawie ustawy antykorupcyjnej oświadczenie majątkowe składają między innymi: osoby na kierowniczych stanowiskach państwowych, pracownicy urzędów państwowych, między innymi członkowie korpusu służby cywilnej na stanowiskach kierowniczych, członkowie korpusu służby cywilnej zatrudnieni w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych, dyrektor generalny Najwyższej Izby Kontroli oraz pracownicy Najwyższej Izby Kontroli, którzy nadzorują lub wykonują czynności kontrolne, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego i jego zastępcy, prezes i wiceprezesi oraz starsi radcowie i radcowie Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.

Druga grupa, która składa oświadczenia majątkowe to: parlamentarzyści, samorządowcy, sędziowie, prokuratorzy, żołnierze, policjanci, funkcjonariusze ABW, AW, CBA, SKW, SWW, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, pracownicy urzędów skarbowych, komornicy sądowi.

Oświadczenia majątkowe w Polsce składają również samorządowcy na szczeblach gminy, powiatu i województwa: radni i członkowie zarządu, wójtowie i ich zastępcy, osoby wydające decyzje w imieniu wójta, starosty i marszałku, sekretarze,
skarbnicy, kierownicy jednostek organizacyjnych, osoby zarządzające oraz członkowie organu zarządzającego gminną/powiatową/wojewódzką osobą prawną.

Błąd lub fałsz w oświadczeniu majątkowym reguluje kodeks karny w artykule 233 ustęp 1 i 6 zagrożone jest karą od 6 miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie