Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Parking z zakazem wjazdu. Przy dworcu PKS nie postawisz samochodu

Piotr KUTKOWSKI [email protected]
Obecnie z parkingu mogą korzystać tylko uprawnione osoby
Obecnie z parkingu mogą korzystać tylko uprawnione osoby Piotr Kutkowski
Dla kogo powinien być parking przy urzędzie - dla urzędników czy dla interesantów? - pytają mieszkańcy Zwolenia. Pytają, bo parking przy sądzie jest od pewnego czasu dostępny dla nich tylko w określonych dniach i godzinach.

Sąd Rejonowy w Zwoleniu mieści się w budynku, który służy też jednocześnie PKS. Część parteru zajmuje dworzec i poczekalnia, od strony zachodniej usytuowane są perony. Przy budynku znajdują się dwa parkingi. Mniejszy, od strony wschodniej położony jest wzdłuż ulicy, w jego skład wchodzą również namalowane przed wejściem do sądu "koperty" zastrzeżone dla samochodów policji i pracowników sądu oraz jedna - dla osób niepełnosprawnych.

ZNAK

Znacznie większy parking, od strony południowej przez wiele lat był ogólnodostępny. Był, bowiem teraz przy wjeździe stoi znak zakazu wjazdu i tabliczka z informacją, że dotyczy on dni roboczych w godzinach od 6.30 do 16. Nie dotyczy - pracowników sądu, policji i prokuratury.

- Dla kogo powinien być parking przy urzędzie? Dla urzędników czy interesantów? - oburzał się w liście do redakcji jeden z mieszkańców Zwolenia. Jego zdaniem wprowadzenie zakazu oznacza także utrudnienia dla osób podróżujących autobusami PKS.

- Ludzie mają walizki, torby, inny bagaż. Dawniej można było podjechać z tymi tobołkami prawie pod sam peron. Teraz można za to dostać mandat - stwierdził Czytelnik.

PODATKI

Jak się dowiedzieliśmy parking jest własnością Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Sądu Rejonowego w Zwoleniu. Decyzję o ustawieniu znaku zakazu wjazdu podjął poprzedni prezes. Broni jej obecny prezes, Jacek Łata

- Wcześniej parking był cały czas zapełniony. Zdarzało się, że ludzie zostawili na nim samochody na cały dzień, nie było natomiast na nim miejsc ani dla pojazdów policyjnych, ani prokuratury, ani adwokatów. Nasi pracownicy pozostawiali zwykle auta na parkingu wzdłuż ulicy. Teraz zwolnili tamte miejsca, parkując na dużym. Korzystają z niego również inne uprawnione osoby, pozostali kierowcy mogą to robić poza zastrzeżonymi godzinami a także w soboty i niedziele. W innych dniach i godzinach mają dyspozycji parking wzdłuż ulicy - mówił nam Jacek Łata.

Jego zdaniem parking po postawieniu znaku jest lepiej wykorzystany, bowiem dzięki lepszemu ustawianiu samochodów parkuje ich tam więcej, niż dawniej. Łatwiej jest go teraz również w porze zimowej odśnieżać. Prezes zwrócił też uwagę, że sąd płaci za parking skarbowi państwa podatek i tym samym ma prawo do dysponowania nim.

- Pretensje mieszkańców mogą wynikać z dawnych przyzwyczajeń - dodał prezes.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie