Patryk Kozłowski i Mateusz Gos z RLTL Optima Radom medalistami Mistrzostw Polski w biegu na 10 kilometrów. Zobaczcie zdjęcia

Radosław Olchowski
Patryk Kozłowski (z lewej) z RLTL Optima Radom zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w biegu na 10000 metrów. archiwum Optima Radom
Patryk Kozłowski został wicemistrzem kraju w biegu na 10000 metrów w kategorii seniorów, zaś Mateusz Gos wywalczył na tym samym dystansie brąz zmaganiach młodzieżowców (do lat 23).

Dwa medale dla lekkoatletów Optimy Radom w Mistrzostwach Polski

Zawody z udziałem radomskich lekkoatletów odbyły się w Ustce. Był to klasyczny bieg na stadionie. By dotrzeć do mety dziesięciokilometrowego wyścigu, trzeba było pokonać 25 okrążeń po bieżni.

No i na inaugurację sezonu na otwartych stadionach biegacze Optimy wywalczyli dwa medale. Kozłowski finiszował na drugim miejscu. Srebro zapewnił sobie wynikiem 29:17.53. Wygrał Maciej Magier (AZS AWFiS Gdańsk), który uzyskał 29:10.40. Trzeci był Wiktor Antosz (Kraków Atletics Team, 29:26.64.).

Tymczasem tuż za trójką medalistów finiszował inny zawodnik radomskiego klubu. Mowa o Mateuszu Gosie, który uzyskał czas 29:31.76. W seniorach radomianin medalu nie zdobył. Za to w kategorii młodzieżowców (U 23) zapewnił sobie brązowy krążek.
W nadmorskim kurorcie startował także trzeci z z reprezentantów Optimy, czyli Mateusz Kaczor. Zawodnik nie ukończył tego biegu i nie był klasyfikowany. Jednak dla radomskiego długodystansowca było to przetarcie przed mistrzostwami kraju w maratonie, podczas których powalczy o przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zawody z udziałem Kaczora odbędą się w niedzielę 28 kwietnia w Łodzi.

Na stadionie w Ustce rywalizowały także panie, ale Radom nie miał w tej rywalizacji swoich reprezentantek. Mistrzynią Polski została Olimpia Breza (Remus Kościerzyna, 33:49.64), druga była Julia Karalewska (AZS AWFiS Gdańsk, 33:49.64). Obu biegaczkom zmierzono ten sam czas i potrzebna była głębsza analiza. Po niej okazało się, że złoto przypadł Brezie, która wygrała 0.0006 sekundy. Z kolei trzecie miejsce zajęła Angelika Mach (AZS UMCS Lublin, 33:58.43).