Paulina Nogaj z Wodnika Radom pojedzie na mistrzostwa świata...

  Paulina Nogaj z Wodnika Radom pojedzie na mistrzostwa świata do Singapuru (WIDEO)

  Michał Nowak m.nowak@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Paulina Nogaj jest bardzo zadowolona ze swojego występu na mistrzostwach Polski juniorów.

  Paulina Nogaj jest bardzo zadowolona ze swojego występu na mistrzostwach Polski juniorów. ©Tadeusz Klocek

  Występ Pauliny Nogaj na mistrzostwach Polski juniorów był niezwykle udany. Zawodniczka przywiozła z Ostrowca Świętokrzyskiego cztery medale. Trzy z najcenniejszego kruszcu i jeden brązowy. Zapewniła sobie też kwalifikację na mistrzostwa świata, które odbędą się w Singapurze pod koniec sierpnia.
  Paulina Nogaj jest bardzo zadowolona ze swojego występu na mistrzostwach Polski juniorów.

  Paulina Nogaj jest bardzo zadowolona ze swojego występu na mistrzostwach Polski juniorów. ©Tadeusz Klocek

  Trener Krzysztof Krzysztoszek był bardzo szczęśliwy z rezultatu swojej podopiecznej. Tadeusz Klocek

  Trener Krzysztof Krzysztoszek był bardzo szczęśliwy z rezultatu swojej podopiecznej.
  (fot. Tadeusz Klocek)  Pierwszego dnia mistrzostw pływaczka Wodnika Radom startowała na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.
  W porannej sesji wygrała eliminacje z czasem 1:00.77. Po południu Nogaj dwie długości basenu przepłynęła w czasie 1:00.21, czym pobiła swoją "życiówkę" o 0:00.69. Co jednak najistotniejsze, ten rezultat dał zawodniczce kwalifikację na mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się w Singapurze w dniach 25-30 sierpnia. Paulina Nogaj była bezkonkurencyjna. Druga Nikola Olszewska dopłynęła do mety z czasem o blisko dwie sekundy gorszym! - Wynik na tym dystansie cieszy mnie najbardziej. Po raz siódmy z rzędu udało mi się obronić tytuł mistrzowski, a dodatkowo wypełniłam minimum, które gwarantuje udział na mistrzostwach świata. To dla mnie duża satysfakcja - powiedziała nam Paulina Nogaj.

  Kolejnego dnia zmagań Paulina Nogaj dołożyła dwa następne krążki. W porannej sesji wygrała eliminacje na dystansach 50 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem zmiennym. Po południu w finałach również nie miała sobie równych. Krótszy dystans pokonała w czasie 27.16 pokonując o rok starszą Nikolę Petryke o niespełna sekundę. Na 200 metrów stylem zmiennym Nogaj również zaprezentowała się znakomicie. Czas 2:19.15 dał jej kolejny, trzeci już na tych mistrzostwach, złoty medal.

  Podczas ostatniego dnia rywalizacji Paulina Nogaj dołożyła do swojej kolekcji jeszcze jeden medal. Tym razem stanęła na najniższym stopniu podium na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Po połowie dystansu była szósta z czasem 28.32, ale w drugiej części udało jej się wyprzedzić trzy rywalki i zakończyć rywalizację na trzeciej pozycji. - Jestem z siebie bardzo zadowolona. Byłam dobrze przygotowana do tych mistrzostw, ale nie sądziłam, że osiągnę tak dobre wyniki - dodała zawodniczka.

  Inni zawodnicy Wodnika nie zdobyli na tych mistrzostwach medali. Najbliżej była Adrianna Mendyk, która zajęła czwarte miejsce w finale na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Na trasie dwukrotnie dłuższej była piąta, a na 100 metrów stylem grzbietowym zajęła siódmą lokatę. Magdalena Sońta zajmowała dalsze lokaty. Była 10 (50 metrów stylem klasycznym), 17 (50 metrów, dowolny), 19 (100 metrów, dowolny) i 39 (50 metrów, motylkowy). Jakub Fedorowicz zajął 17 miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, a na 100 metrów był 37 w eliminacjach. 50 metrów stylem motylkowym zakończył natomiast na 25 pozycji.

  W poniedziałek Paulina Nogaj ma się zameldować na zgrupowaniu kadry Polski juniorów, które rozpoczyna się w Słowenii. Zawodniczka przygotowywać się będzie do mistrzostw świata. Pływaczka nie może liczyć na wakacje, bowiem będzie to czas wytężonej pracy aż do samych mistrzostw świata. Zawodniczka jedzie do Singapuru z nadziejami. - Chcę się pokazać na tych zawodach z jak najlepszej strony. Zobaczymy na co mnie tak naprawdę stać. Dwa lata temu na mistrzostwach świata juniorów zajęłam dwunastą pozycję. Myślę, że teraz będę walczyć nie tylko o finał, ale o jak najlepsze miejsce - zapowiada Paulina Nogaj.

  Trener Krzysztof Krzysztoszek również jest dobrej myśli. - Jeśli chodzi o cele na mistrzostwa świata, to trudno powiedzieć. Paulina poprawia się z zawodów na zawody. Na mistrzostwach świata na pewno nabierze doświadczenia, to jest impreza najwyższej rangi. Myślę, że ona jest w stanie osiągnąć wynik poniżej jednej minuty na dystansie 100 metrów stylem motylkowym - mówi.

  17-latka ma spore szanse na udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. - Zrobię wszystko, aby zdobyć kwalifikację i wystąpić w Brazylii - zapowiada. Jej słowa potwierdza szkoleniowiec. - Paulina ma realne szansę na wyjazd do Rio. Nie ukrywam, że moim marzeniem jest zdobycie przez Paulinę kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Brazylii.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>