Paulina Nowak z Wodnika Radom z trzema złotymi medalami

/sid/
Paulina Nowak z Wodnika Radom wywalczyła trzy złote medale rozegranych w Oświęcimiu mistrzostw Polski 15-latków w pływaniu! Podopieczna Krzysztofa Krzysztoszka, podobnie jak przed dwoma tygodniami jej klubowy kolega, Jakub Fedorowicz, zdominowała wyścigi stylem klasycznym.

Nowak rozpoczęła od dobrego występu na najkrótszym dystansie, 50 metrów. Wygrała pewnie z czasem 33,91 sekundy. Na najdłuższym dystansie, 200 metrów, w eliminacjach radomska pływaczka zajęła 2. miejsce, jednak w finale pokazała prawdziwą klasę, wręcz nokautując rywalki. Na mecie "zameldowała się" po 2 minutach i 38,07 sekundy, o cztery sekundy przed drugą zawodniczką, Michaliną Zbrojewską z Piątki Konstantynów Łódzki.

Mając w dorobku dwa złote medale w wyścigach stylem klasycznym, Nowak stanęła przed szansą na trzecie "krążek" w wyścigu na 100 metrów popularną "żabką". W eliminacjach uzyskała ponownie drugi wynik, pewnie awansując do finału. W wyścigu decydującym o medalach, ponownie był najszybsza. Zwycięstwo dał jej czas 1 min. i 13,44 sek., o ponad półtorej sekundy lepszy od drugiej na mecie Karoliny Kobuszewskiej z Huraganu Sosnowiec. Tym samym radomianka wygrała wyścigi na wszystkich trzech dystansach stylem klasycznym.

Dodatkowo Nowak zajęła 11. miejsce z czasem 1 min. i 8,29 sek. w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym. Pozostali radomianie nie zdołali awansować do finałów. W wyścigu na 50 m stylem motylkowym Bartosz Makowski uzyskał czas 28,55, co dało mu 25. miejsce. Na 100 m stylem grzbietowym Makowski uplasował się z wynikiem 1 min. i 9,85 sek. na 36 miejscu. Sylwia Busse na 50 m motylkiem była 27 z czasem 32,77 sek., a na 100 m stylem dowolnym zajęła z czasem 1 min. i 6,62 sek., 40. miejsce. Na najdłuższym dystansie, 400 m stylem dowolnym Busse zajęła 34. miejsce z czasem 5 min. i 19,19 sek. W mistrzostwach wystartował także Daniel Witan z Olimpic Warka. Na 50 m stylem grzbietowym uzyskał czas 31,23 sek., co dało mu 28. miejsce. Na dwukrotnie dłuższym dystansie tym stylem wywalczył 32. miejsce z czasem 1 min. i 8,12 sek. W wyścigu na 200 m stylem zmiennym był czterdziesty z czasem 2 min. i 31,90 sek., a na 100 m stylem klasycznym zajął 29. miejsce z czasem 1 min. i 20,54 sek.