Paweł Brach pierwszy mistrz od 33 lat! Dwa złote i jedno srebro dla Radomia. Kapitalne mistrzostwa Polski seniorów w boksie

Sylwester Szymczak
Paweł Brach mistrzem Polski
Paweł Brach mistrzem Polski archiwum
Dwa mistrzowskie tytuły, jeden srebrny i jeden brązowy medal - w piątkowy wieczór sympatycy radomskiego boksu mogli świętować wspaniały wynik przedstawicieli BKS Radomiak i RKB Boxing Radom.

W piątek w Wałbrzychu odbyły się finałowe pojedynki mistrzostw Polski seniorów i seniorek. Radom miał trójkę swoich przedstawicieli. Po raz pierwszy od 33 lat doczekaliśmy się mistrza Polski seniorów, a został nim Paweł Brach, który stoczył wyśmienity pojedynek i cały turniej był dla niego bardzo udany.

Zanim triumfował Brach, na ringu dobry pojedynek stoczyła Agata Kaczmarska (75 kg), która pokonała Elżbietę Wójcik. Zawodniczka z Radomia wygrała jednogłośnie 5:0 na punkty, ale rywalka postawiła się i kibice zobaczyli dobry boks.

Emilian Dudajek z RKB Boxing Radom debiutował wśród seniorów i już wywalczył srebrny medal. W finale przyszło mu walczyć z doświadczonym Jakubem Słomińskim (Wda Świecie). Rywal był zdecydowanie lepszy, wygrał jednogłośnie, ale Emilian zaliczył pierwsza imprezę, zdobył ważne doświadczenie, które będzie procentować.

Największym bohaterem został wspomniany Paweł Brach z BKS Radomiak! Wygrał w finale z Robertem Zakharyanem i stoczył bardzo dobrą walkę. Co więcej w 1988 roku złoty medal zdobył Jan Wałejko z Broni Radom. Od tamtej pory nikomu nie udało się zdobyć złota dla Radomia!
Warto jeszcze wspomnieć, że brązowy medal wśród kobiet wywalczyła Aleksandra Smuklerz Kisiel z BKS Radomiak.