Pensja nauczyciela prawie taka sama jak posła? Burza po...

  Pensja nauczyciela prawie taka sama jak posła? Burza po słowach ministra Marka Suskiego. Poseł PiS przeprasza. "Sam pracowałem w szkole"

  MAG

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Minister Marek Suski w naszym programie Mocna Rozmowa porównał zarobki nauczycieli dyplomowanych i posłów, uznając je za zbliżone. Wywołało to duże oburzenie środowiska nauczycielskiego. Poseł ziemi radomskiej przeprosił. "Moja żona jest nauczycielką (...) sam przez rok pracowałem w szkole" - napisał na twitterze.
  W piątek, 8 marca gościem programu Mocna Rozmowa, realizowanego przez Echo Dnia wraz z Radiem Radom, był minister Marek Suski, poseł ziemi radomskiej i lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

  TVN 24


  Kiedy rozmowa zeszła na temat protestu nauczycieli, minister Suski miał własną interpretację tego zjawiska.

  - Nauczyciele po tym, jak płace za czasów Platformy były zamrożone, w tej chwili otrzymują w transzach po 5 procent podwyżki, a łącznie z wyrównaniem będzie to około 16 procent.
  To największa podwyżka, jaka była od niepamiętnych czasów - stwierdził Marek Suski, mówiąc przy tym o transferach "miliardów złotych do społeczeństwa" w ramach najnowszego programu Prawa i Sprawiedliwości, czyli tak zwanej "Piątce Kaczyńskiego". - Jak rządzili poprzednicy - nie dawali nic, ale protestów nie było. Pan Broniarz to działacz polityczny, związany z lewicą, która dzisiaj jest w tak zwanej Koalicji Europejskiej, w dużym stopniu jest to działanie inspirowane politycznie - dodał minister Suski.

  Nauczyciel prawie jak poseł?  Jego zdaniem, zarobki nauczycieli dyplomowanych nie są rewelacyjne, ale nie należą do najniższych.

  - (...) Pan Broniarz wyciąga pasek podstawowy pensji, a przecież nauczyciele mają różne dodatki, samorządy też mogą wspierać ich finansowo. Nauczyciele nie zarabiają może rewelacyjnie, ale nauczyciel dyplomowany ma ponad 5 tysięcy brutto, przeciętnie 5,3 tysiąca, niektórzy więcej, niektórzy mniej. (...) Niektórzy nauczyciele, a szczególnie już dyrektorzy szkół, to zarabiają nawet lepiej niż posłowie czy ministrowie - powiedział Marek Suski.

  Poseł przeprasza nauczycieli  Właśnie ten fragment naszej rozmowy podchwyciły największe ogólnopolskie media, które publikują w swoich serwisach to jedno zdanie z wypowiedzi Marka Suskiego. On sam przeprasza nauczycieli na twitterze.

  Protestujący w Krakowie nauczycielscy związkowcy, proszeni przez stację TVN 24 o komentarz do twitta ministra, stwierdzili tylko, że przeprosiny zostały przyjęte.

  Program Mocna Rozmowa  Mocna Rozmowa to program publicystyczny, realizowany od kwietnia 2018 roku przez radomską redakcję Echa Dnia wraz z Radiem Radom. Goszczą w nim najważniejsi politycy z kraju i regionu. Prowadzącym Mocną Rozmowę jest Marcin Genca, redaktor Echa Dnia, a za stronę techniczną programu odpowiada ekipa Radia Radom: Joanna Stachurska - Ruszkowska oraz Paweł Wolski.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Maxel w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>