Wybierz miasto:
  Peri Peri Chicken to nowy lokal na gastronomicznej mapie...

  Peri Peri Chicken to nowy lokal na gastronomicznej mapie Radomia (zdjęcia)

  /mod/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Peri Peri Chicken serwuje głównie kurczaka na wiele sposobów oraz burgery i sałatki.

  Peri Peri Chicken serwuje głównie kurczaka na wiele sposobów oraz burgery i sałatki. ©Łukasz Wójcik

  Jak sami piszą w ulotce, reklamującej ich lokal, historia Peri Peri Chicken zaczęła się od emigracji dwóch młodych chłopaków. Obaj spędzili 10 lat za granicami kraju, głównie w Stanach Zjednoczonych i Anglii. Radomianie: Grzegorz Włodarz i Kamil Strzelecki po powrocie do Polski, postanowili uruchomić lokal z przysmakami, które podbiły ich podniebienia za granicą.
  Peri Peri Chicken serwuje głównie kurczaka na wiele sposobów oraz burgery i sałatki.

  Peri Peri Chicken serwuje głównie kurczaka na wiele sposobów oraz burgery i sałatki. ©Łukasz Wójcik


  Choć z wykształcenia nie są kucharzami, to doświadczenie w gastronomii mają spore. Są samoukami, ale nie przeszkodziło to choćby Kamilowi Strzeleckiemu pracować jako szef kuchni restauracji w sieci hoteli: Hilton i Holiday Inn w Anglii.

  CO SERWUJĄ?

  Peri Peri Chicken serwuje głównie kurczaka na wiele sposobów. Choć to on odgrywa główną rolę w restauracji, to w menu znalazło się miejsce też na wołowinę, czyli burgery oraz sałatki.

  W lokalu można zjeść poszczególne części kurczaka w panierce, jego ćwiartkę, połówkę albo całego. Restauracja serwuje go także w zestawach na przykład z ziemniaczkami pieczonymi w panierce, napojem i surówką.
  Na miejscu właściciele przygotowują sosy ze świeżych produktów, które idealnie sprawdzają się choćby w burgerach. Są: łagodne, ziołowe i pikantne.

  MAJĄ SWOJE SEKRETY

  - Sekret dobrego kurczaka tkwi choćby w tym, że najpierw przez noc marynujemy go w marynatach, a potem wkładamy do specjalnego parownika. Przywiozłem to urządzenie z Anglii. Po wyjęciu z niego, mięso przekładamy na grilla. Wtedy skórka robi się pyszna i chrupiąca - wyjaśnia Grzegorz Włodarz.
  Panierki, w których serwowane są części kurczak to autorski pomysł właścicieli Per Peri Chicken. Panowie wciąż korzystają z inspiracji angielskiej i amerykańskiej kuchni, ale nie przenoszą jej w stu procentach, tylko na swój sposób ją interpretują, tak, aby trafiła w gusta radomian.

  WŁASNY POMYSŁ NA WYSTRÓJ

  Lokal mieści się w Galerii Vis&Vis naprzeciwko Galerii Słonecznej. W ciepłe dni zaprasza do ogródka, który znajduje się przed restauracją. W chłodniejsze do wnętrza, które w całości zaprojektowali właściciele łącznie z logiem lokalu. Peri Peri Chicken czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 9-24, od piątku do soboty 9-3, a w niedzielę 10-21. Jedzeni można zamówić także na telefon.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ