MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Perła Powiatu Radomskiego 2016. Michał Szpak gwiazdą konkursu Starostwa Powiatowego w Radomiu

Janusz Petz
Perła Powiatu Radomskiego 2016. Konkurs gospodarczy Starostwa Powiatowego w Radomiu. Michał Szpak muzyczną gwiazdą imprezy.
Perła Powiatu Radomskiego 2016. Konkurs gospodarczy Starostwa Powiatowego w Radomiu. Michał Szpak muzyczną gwiazdą imprezy. Tadeusz Klocek
Już po raz piąty Starostwo Powiatowe w Radomiu zorganizowało konkurs gospodarczy „Perła Powiatu”. Jak co roku wyróżniono najlepsze firmy w powiecie radomskim oraz wzorowe gospodarstwa rolne.

Kandydatów mogli zgłaszać burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu radomskiego, organizacje reprezentujące przedsiębiorców i rolników, a także firmy bądź rolnicy w swoim własnym imieniu. Współzawodnictwo odbywało się w pięciu kategoriach.

Nominację otrzymało 11 firm w kategorii Mała Firma Roku (zatrudniająca mniej niż 50 pracowników), 4 firmy w kategorii Firma Roku (zatrudniająca 50 i więcej pracowników), 5 rolników w kategorii Małe Gospodarstwo Rolne (powierzchnia mniej niż 20 ha), 5 rolników w kategorii Gospodarstwo Rolne (powierzchnia 20 ha i powyżej) oraz 4 produkty w kategorii Produkt Roku.

W kategorii „Mała Firma Roku” wygrało Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo - Handlowe „Makosz” – Zbigniew Szust z Makowa, zgłoszone do konkursu przez burmistrza miasta i gminy Skaryszew Ireneusza Kumięgę. „MAKOSZ” to założona w 2000 roku firma rodzinna, zajmująca się produkcją i montażem konstrukcji stalowych dla budownictwa i przemysłu. Specjalizuje się w obiektach ze stali o różnorodnym przeznaczeniu, takich jak: hale produkcyjne, magazynowe, handlowe, sportowe, różnego rodzaju wiaty i zadaszenia, a także konstrukcje według indywidualnych projektów klienta.

W kategorii „Firma Roku” nagrodę przyznano Przedsiębiorstwu QFG Radom, zakład produkcyjny w Pionkach. Firma zajmuje
się wytwarzaniem produktów mięsnych z masy drobiowej, wieprzowej oraz wołowej.

W kategorii „Małe Gospodarstwo Rolne” nagrodę przyznano Grażynie Sikorze z Prędocina w gminie Iłża. Jej gospodarstwo zajmuje się produkcją porzeczek, agrestu i aronii.

W kategorii „Gospodarstwo Rolne” wygrało gospodarstwo Teresy i Jarosława Woźniaków ze Sławna. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji żywca wieprzowego.

Za „Produkt Roku” kapituła konkursu uznała serek homogenizowany „Świeżuch” z Zakładu Mleczarskiego FigAND Leszek Figarski i wspólnicy.

Laureatami nagród specjalnych zostały: Zakłady Górniczo – Metalowe „Zębiec” w Zębcu Spółka Akcyjna oraz Zajazd Rybacki „Złoty Karpik” Halina i Jan Przybylscy.

Gwiazdą wieczoru podczas uroczystej gali w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu był wokalista Michał Szpak, tegoroczny reprezentant Polski w konkursie Eurowizji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie