Pewna wygrana Rosy Radom z Miastem Szkła. Krośnianie po reprezentacyjnej przerwie nie mogą złapać rytmu gry [ZDJĘCIA]

SzS
Fragment meczu Rosa - Krosno.
Fragment meczu Rosa - Krosno. Tadeusz Klocek
W niedzielnym meczu Energa Basket Ligi, Rosa Radom nie dała większych szans drużynie z Krosna. W środę w Radomiu kolejny mecz. Przyjeżdża Polpharma Starogard Gdański.

Rosa Radom - Miasto Szkła Krosno 92:80 (25:19, 30:15, 23:30, 14:16)

Rosa: Sokołowski 19 (2), English 15 (3), Auda 15 (1), Zegzuła 14 (4), Zajcew 13 (2), Harrow 9 (1), Fraser 4, Szymkiewicz 3 (1), Szymański 0, Bojanowski 0, Wątroba 0.

Krosno: Pinkston 22 (2), Alexis 19, Jakóbczyk 13 (2), Oczkowicz 9 (1), Lejasmeiers 6, Sroka 5 (1), Mustapić 4, Grochowski 2, Gaddefors 0,

Koszykarze Rosy przystępowali do tego pojedynku mając na koncie cztery wygrane z rzędu. - Nie możemy zlekceważyć przeciwnika, nie możemy rywalowi pozwolić rozwinąć skrzydła. Trzeba być przez cały mecz skoncentrowanym - zapowiadał jeszcze przed meczem trener Wojciech Kamiński. Wydaje się, że słowa dotarły do zawodników, Rosa nawet na chwilę nie dała przeciwnikowi uwierzyć w sukces!

Krosno postraszyło na początku, gdy z dystansu trafił Marcin Sroka. Kolejne pięć punktów zbyli zawodnicy z Radomia. Po "trójkach" AJ Englisha i Michała Sokołowskiego, było już 13:7 w piątej minucie. Krosno walczyło, ale końcówkę pierwszej kwarty bardzo dobrze rozegrali zawodnicy Rosy i po 10 minutach było 25:19. Równo z syreną Jayvaughn Pinkston trafił z własnej połowy do kosza.

Dobre wejście na początku drugiej kwarty zaliczył Igor Zajcew, który zdobył sześć punktów z rzędu (31:21). Przewaga gospodarzy z każdą minutą powiększała się coraz bardziej. W 14 minucie prowadzili już 42:26.

W 19 minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Marcin Sroka został ukarany dyskwalifikacją. Prawdopodobnie niegrzecznie odezwał się do sędziów. Tego typu sytuacje w koszykówce zdarzają się bardzo rzadko. Rosa otrzymała rzuty wolne i piłkę z boku. Po tej akcji drużyna prowadziła 53:34.

Drugą połowę Rosa zaczynała z przewagą 21 punktów, a serię rzutów z dystansu zaczął Michał Sokołowski, ale za chwilę to krośnianie zerwali się do ataku. Wystarczyła chwila nieuwagi, a przewaga stopniała do 12 punktów. W Ważnym momencie "trójkę" rzucił Filip Zegzuła, bo to podcięło skrzydła przyjezdnym. Zresztą ten sam zawodnik skopiował swój wyczyn. Po trzech kwartach Rosa prowadziła 78:64.

Kiedy Rosa zaczęła czwartą kwartę od serii 7:0, wiadomo było, że tego meczu już nie przegra. Kolejne minuty były już tylko formalnością, choć to goście w ostatnich minutach ambitnie zmniejszyli nieco rozmiary porażki.