Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Piąta fala koronawirusa w szpitalu powiatowym w Kozienicach. Codziennie przybywa dużo zakażonych. Lekarze apelują o szczepienia

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Wśród pacjentów covidowych kozienickiego szpitala 90 procent stanowią osoby niezaszczepione.
Wśród pacjentów covidowych kozienickiego szpitala 90 procent stanowią osoby niezaszczepione. Tadeusz Klocek
Jak informuje dyrekcja kozienickiego szpitala powiatowego, obecnie mamy do czynienia z piątą falą zachorowań na koronawirusa. Z dnia na dzień przybywa chorych.

Codziennie przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem w szpitalu Kozienicach

Od poniedziałku 17 stycznia 2022 roku w Punkcie Wymazowym przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach obserwuje się wzrost liczby zakażeń wśród osób, które mają wykonywane ambulatoryjnie badania wymazowe w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Około 60 procent badanych uzyskuje wynik pozytywny. Są to pacjenci nie tylko z Powiatu Kozienickiego. Dla przykładu w czwartek 20 stycznia wykonano 130 badań wymazowych.

W związku z piątą falą zachorowań na koronawirusa należy liczyć się z przygotowaniem większej ilość łóżek dla pacjentów leczonych z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w kozienickim szpitalu. Może być tak, że dyrekcja placówki będzie zmuszona ograniczyć przyjęcia pacjentów z innymi chorobami niż COVID-19, a także ograniczyć wykonywanie zabiegów operacyjnych.

Dyrekcja lecznicy prosi wszystkich korzystających ze świadczeń udzielanych przez placówkę o zachowanie ostrożności i stosowanie reżimu sanitarnego, w tym dezynfekcję rąk i nałożenie maseczki przed wejściem do szpitala Kozienicach, a wewnątrz na portierni pozostawienie wierzchniego okrycia. Niezastosowanie się do zaleceń reżimu sanitarnego może spowodować zwiększenie liczby zachorowań na COVID-19, a tym samym ograniczyć działalność lecznicy.

Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach informuje, że wśród osób hospitalizowanych z powodu COVID-19 około 90 procent stanowią osoby niezaszczepione. Lekarze zaobserwowali również, że pacjenci niezaszczepieni hospitalizowani w kozienickim szpitalu z powodu COVID-19 ciężej przechodzą chorobę, również śmiertelność w tej grupie chorych jest o wiele wyższa niż w przypadku osób zaszczepionych. Apelują, aby szczepić się dla bezpieczeństwa własnego i innych.

Dyrekcja szpitala zwraca się z apelem do wszystkich ludzi, którzy zauważą u siebie objawy związane z zakażeniem koronawirusem, aby szybko zgłaszali się do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, bądź do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Sytuacja osób, które zbyt późno zgłoszą się do lekarza może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że gdy choroba jest już w stadium zaawansowania pacjent może wymagać leczenia przy pomocy tlenoterapii lub nawet wentylacji mechanicznej (respiratoroterapii).

W Punkcie Szczepień Powszechnych przy kozienickim szpitalu dzieci w wieku 5-11 lat są szczepione przeciwko COVID-19 trzy razy w tygodniu: w poniedziałki i środy od godziny 12 oraz w czwartki od godziny 9.30. O kwalifikacji do szczepienia dzieci każdorazowo decyduje lekarz pediatra. Dyrekcja szpitala prosi rodziców i opiekunów o zapisywanie dzieci na szczepienie. Dla każdego dziecka będzie zarezerwowany termin szczepienia, o którym rodzice lub opiekunowie zostaną powiadomieni.
 
Informacje o szczepieniu można uzyskać osobiście w punkcie szczepień oraz pod numerami telefonów: 486 797 231 i 486 797 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych. Można również zapisać się na szczepienie za pomocą Internetu na portalu pacjent.gov.pl wybierając Punkt Szczepień przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach. Każda osoba bezpośrednio po pełnym szczepieniu otrzymuje certyfikat.

Dyrekcja szpitala informuje także, że każdy pacjent przyjmowany do szpitala w celu wykonania zabiegu operacyjnego jest proszony o zdjęcie i pozostawienie w domu wszelkiej biżuterii, w tym także piercing.

od 12 lat
Wideo

Targi Pełnia Zdrowia Katowice / Dziennik Zachodni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie