Pięć medali halowych mistrzostw Polski adeptów dla RLTL Optimy Radom. Sprawdź, kto stawał na podium. Zobacz zdjęcia

Radosław Olchowski
Julia Adamczyk zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Polski w skoku w dal. Na zdjęciu z trenerem Arturem Błasińskim. Archiwum RLTL Optima Radom
We Wrocławiu zakończyły się tegoroczne, halowe mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w lekkiej atletyce. W imprezie wystartowali przedstawiciele RLTL Optimy Radom i odnosili medalowe sukcesy.

Pięć medali dla Optimy na halowych mistrzostwach Polski młodzieżowców w lekkiej atletyce

Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 odbyły się we Wrocławiu na nowym stadionie miejscowej Ślęży. A tam nasi zawodnicy, czyli przedstawiciele RLTL Optimy Radom, notowali fantastyczne wyniki.

- Zdobyliśmy pięć medali i kilka wartościowych rezultatów, które są motywacją na przyszłość – skomentował Artur Błasiński, jeden z trenerów radomskiego klubu.

Brawa za występ należą się przede wszystkim Julii Adamczyk. Podopieczna trenera Błasińskiego została pierwszą złotą medalistką sezonu 2024 w nowo otwartej hali Ślęży Wrocław. Radomianka wygrała konkurs skoku w dal w kategorii U-20.

Srebrne krążki wywalczyły biegaczki Optimy: Regina Brudny w biegu na 1000 metrów oraz Maja Bielecka, która była druga w konkursie pchnięcia kulą (3 kilogramową).

Dwa medale krajowych zmagań zdobyły radomskie płotkarki. Wiktoria Gadajska zdobyła srebro, zaś Nikola Brożyna brąz w biegu na 60 metrów przez plotki.

- Generalnie po tych zawodach pozostaje lekki niedosyt, bo mieliśmy szanse na kolejne medalowe pozycje. Ale i tak cieszymy się, że nasi zawodnicy stawali na podium mistrzostw kraju. W sporcie nie da się wszystkiego przewidzieć. Stąd też przykładowo kilka czwartych miejsc dla naszych lekkoatletów, a mogły być pozycje medalowe. Między innymi Wiktor Jandyuła, który zajął pozycję tuż za podium w biegu na 1500 metrów. Kolejny występ naszych zawodników to będą już mistrzostwa Polski seniorów. Najbardziej prestiżowe zawody w Polsce w hali odbędą się w Toruniu w dniach 16- 17 lutego. Tam też wystawimy mocną drużynę i liczymy na medalowe miejsca – skomentował trener Błasiński.

Przypomnijmy kadrę RLTL Optimy Radom na halowe mistrzostwa Polski 2024 juniorów i młodzieżowców. Radomianie zajęli ostatecznie 13 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Julia Adamczyk – skok w dal i bieg na 60 metrów, Maciej Bednarczyk – skok w dal, Jakub Abramczyk – 3000 m, Maja Bielecka – pchnięcie kulą (3 kg.), Nikola Brożyna – 60 m. przez płotki, 60 m, Amelia Furga – 2000 m, Wiktoria Gadajaska – 60 m. przez płotki, Amelia Karolak – 2000 m, Klaudia Żurowska – 60 m. p. pł, Piotr Abramczyk – 1500 m, Karina Bartnik – 1000 m, Jakub Bielecki – 300 m, Regina Budny – 1000 m, Julia Giejbatow – 600 m, Klaudia Gregorczyk – 60 m, Wiktor Janduła – 1500 m, Kinga Konder – pchnięcie kulą (4 kg.), Justyna Mistzatl – 200 m, Jakub Mosionek – skok w dal, Maja Wojtunik – 60 m.