Pięć medali pływaków Wodnika Radom na mistrzostwach Polski!

/sid/
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom zdobył złoty medal na 50 m stylem klasycznym. Jego klubowe koleżanki wywalczyły cztery kolejne medale J. Stobiecki
Dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale wywalczyli pływacy Wodnika Radom w pierwszym dniu mistrzostw Polski juniorów młodszych w pływaniu.

Rywalizacja juniorów młodszych toczona jest w dwóch grupach. Piętnastolatkowie walczą w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród nich jedynym zawodnikiem Wodnika jest Jakub Fedorowicz. Broniący trzech tytułów w stylu klasycznym radomianin w pierwszym starcie, na 50 metrów zwyciężył ze znakomitym czasem 29,88 sekundy.

W rozgrywanych w Olsztynie zmaganiach czternastolatków startuje ośmioosobowa ekipa Wodnika. Podopieczni Krzysztofa Krzysztoszka już pierwszego dnia mistrzostw zdobyli cztery medale. W wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym na podium stanęły dwie radomianki! Wygrała Adrianna Mendyk z czasem 5 minut i 9,24 sek. Brązowy medal przypadł Paulinie Nogaj (5 min. i 12,52 sek.).

Sztafeta Wodnika w składzie Aleksandra Przybysławska, Magdalena Sońta, Mendyk i Nogaj zdobyła tytuł wicemistrzowski na dystansie 4x 200 metrów stylem dowolnym z wynikiem 9 min. i 13,35 sek. Przybysławska w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym wywalczyła "brąz" z czasem 27,70 sek.