Pięć medali zapaśników Olimpijczyka w Memoriale Władysława Miazio

Michał Nowak
W finale kategorii do 50 kilogramów zmierzyli się bracia Dominik i Patryk Dudzińscy. Górą był ten pierwszy. Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli pięć medali w 43. Memoriale Władysława Miazio, który odbył się w hali Zespołu Szkół Budowlanych. Radomski klub po raz pierwszy w historii tego turnieju wygrał klasyfikację drużynową.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 50 kilogramów stanął Dominik Dudziński, który w finale wygrał... ze swoim rok młodszym bratem Patrykiem.

W kategorii do 63 kilogramów drugi był Błażej Starzyński, który w walce finałowej przegrał z Litwinem Dmitrim Parechelasvilim.

Brązowe medale w kategorii do 42 kilogramów zdobyli natomiast Jacek Rybski oraz Mateusz Redestowicz, a Jakub Włodarczyk był piąty.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku - mówił Leszek Firlej, prezes Olimpijczyka. - Pierwszy raz w historii turnieju udało nam się zdobyć pierwsze miejsce drużynowo i uważamy te zawody za udane - dodał trener Łukasz Fafiński.

W turnieju wystartowało 173 zawodników, w tym mistrzowie Polski kadetów oraz kilkunastu zawodników z Litwy. Po tych zawodach ustalany jest skład reprezentacji Polski kadetów na następny rok.