Pierwsza wygrana RCS Cerradu Czarnych w tym sezonie Młodej Ligi. Trzy punkty w Warszawie

Michał Nowak
Kacper Wasilewski zdobył tytuł MVP meczu Onico AZS Politechnika Warszawska - RCS Cerrad Czarni Radom w Młodej Lidze. Szymon Wykrota
Siatkarze RCS Cerradu Czarnych Radom pokonali w Warszawie Onico AZS Politechnikę 3:0 i zapisali na swoim koncie pierwszy triumf w grupie B Młodej Ligi do lat 23 w sezonie 2016/2017.

Onico AZS Politechnika Warszawska - RCSCerrad Czarni Radom 0:3(19:25, 22:25, 21:25)
Onico AZS: Iwańczyk, Głowacki, Giza, Niziński, Plutko, Gawryś, Podgórzak (libero) oraz Żukowski (libero), Szostek.
RCS Cerrad Czarni: Pałgan, Wasilewski, Wójcik, Gęborys, Laskowski, Tyszko, Leszczyński (libero) oraz Harabin (libero), Kędra.

Drużyna z Radomia w pierwszym secie bardzo szybko odskoczyła już na początku meczu (7:1) i wypracowaną przewagę dowiozła do końca partii otwarcia. Druga odsłona również dobrze rozpoczęła się dla gości, którzy prowadzili 10:5. Kilka chwil później gospodarze jednak doprowadzili do remisu (18:18), ale końcówka należała do RCS Cerradu Czarnych. Zacięty był trzeci set, drużyny zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego.

W porównaniu do poprzednich spotkań, RCS Cerrad Czarni wystąpili w Warszawie między innymi bez Jakuba Zwiecha czy Piotra Filipowicza, którzy w tym samym czasie byli w kadrze drużyny PlusLigi przeciwko Espadonowi Szczecin.