Pierwsze zwycięstwo siatkarzy Jadaru Radom! (zdjęcia, video)

/sid/
Ł. Wójcik
Radomscy siatkarze wreszcie wywalczyli punkty. Podopieczni Jana Sucha, we własnej hali pokonali 3:1 Domex Tytan AZS Częstochowa. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Robert Prygiel.

Pierwsza partia rozpoczęła się pomyślnie dla gospodarzy. Dwa błędy gości i punktowa zagrywka Roberta Prygla dały im prowadzenie, które utrzymali do pierwszej przerwy technicznej. Po atakach Wojciecha Gradowskiego i Bartosza Janeczka, bloku na Pryglu i asowej zagrywce Piotra Nowakowskiego często-chowianie przejęli inicjatywę.

KARTKA DLA TRENERA

Strata prowadzenia zdeprymowała gospodarzy, a nerwy znalazły ujście, gdy sędziowie podjęli w krótkim odstępie czasu dwie niekorzystne dla radomian decyzje. Efektem była żółta kartka dla trenera Sucha i dwupunktowa przewaga "akademików". Atak Sirianisa Hernandeza dał remis po 15, i szansę na wygranie seta, której miejscowi nie wykorzystali. Prowadzeni w meczu zapewnił częstochowianom atak Dawida Murka.

PIERWSZY WYGRANY SET

Niezwykle emocjonująca byłą druga odsłona spotkania. Po kapitalnych zagrywkach Prygla i Macieja Pawlińskiego radomianie prowadzili 7:1. Całą przewagę stracili bardzo szybko, a po ataku Gradowskiego goście doprowadzili do remisu po 10. Kilka minut później radomianie przegrywali 12:15. Atak Grzegorza Kosoka okazał się przełomowym dla losów tego seta. Radomscy siatkarze w jednym ustawieniu zdobyli pięć kolejnych punktów i przejęli inicjatywę. Do końca seta trwała walka "punkt za punkt" i rozstrzygnięcia przyniosła gra na przewagi. W czwartej próbie 28:26, pierwszego seta w sezonie wygrali radomianie.

STATUETKA DLA PRYGLA

W kolejnej partii aż do stanu 21:20 żadnej z drużyn nie udało się wypracować wyraźnej przewagi. Przyspieszenie radomian nastąpiło w samej końcówce. Ataki Arkadiusza Terleckiego i Hernandeza oraz punktowa zagrywka Maikela Salasa i blok Terleckiego na Murku zapewniły radomianom pierwszy punkt w sezonie.

W kolejnym secie, po początkowym prowadzeniu częstochowian, radomianie wypracowali przewagę, którą zdołali zachować do końca. Atak Kosoka przypieczętował pierwsze zwycięstwo Jadaru w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu został kapitan radomian, Robert Prygiel.

Jadar Radom - Domex Tytan AZS Częstochowa 3:1 (21:25, 28:26, 25:21, 25:22).

Jadar: Salas, Prygiel, Hernandez, Pawliński, Kosok, Terlecki - Stańczak (libero) oraz Kaczmarek, Macionczyk, Żaliński.

Częstochowa: Drzyzga, Janeczek, Murek, Gradowski, Nowakowski, Wiśniewski - Zatorski (libero) oraz Mikołajczak, Wrona, Łuka.