Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwszoklasistki laureatkami sesji naukowej w szydłowieckim liceum

/mod/
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników XII Szkolnej Sesji Popularnonaukowej "Człowiek i Jego Środowisko” z dyrekcją szkoły.
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników XII Szkolnej Sesji Popularnonaukowej "Człowiek i Jego Środowisko” z dyrekcją szkoły. Archiwum szkoły
Licealistki: Julia Seta i Kamila Garbacz wygłosiły swój referat na uniwersytecie w Kielcach.

W szydłowieckim "Sienkiewiczu" odbyła się XII Szkolna Sesja Popularnonaukowa "Człowiek i Jego Środowisko". Zwycięski referat wygłosiły uczennice klasy I A: Julia Seta i Kamila Garbacz. Ich praca nosiła tytuł: "Wyprawa na koniec świata".

Celem dorocznej imprezy jest rozpowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu różnych dziedzin nauki.

FESTIWAL NAUKI

- Sesja była wydarzeniem rozpoczynającym "Sienkiewiczowski" Festiwal Nauki. Odbędzie się on pod hasłem: "Nauka i zdobywanie doświadczeń, tradycja i nowoczesność, zabawa i bezpieczeństwo" - wyjaśnia Marzena Janowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia Henryka Sienkiewicza. - Jest to przedsięwzięcie edukacyjne, naukowo-kulturalne z elementami bezpieczeństwa, którego finał jest zaplanowany na pierwszy tydzień czerwca.

WYKŁAD INAUGURACYJNY

Tegoroczna Szkolna Sesja Popularnonaukowa została zainaugurowana wykładem "Między liryką a lingwistyką. Rozważania o języku". Wygłosiła go Małgorzata Mochoń, germanistka, kierownik Pracowni Literatury Niemieckiego Obszaru Językowego w Instytucie Filologii Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

LAUREACI KONKURSU

Tradycyjnie sesja ma część konkursową. Swoje referaty wygłaszają uczniowie, przygotowujący się pod kierunkiem nauczycieli liceum. Przedstawione referaty oceniało jury w składzie: Marzena Janowska, Jan Piwowarczyk, nauczyciel geografii, Stanisław Kozioł, historyk, Małgorzata Dygas, nauczycielka biologii oraz Paweł Jankowski, uczeń klasy IIID.
WYKŁAD NA WYŻSZEJ UCZELNI

Laureatki tegorocznej edycji - Julia Seta i Kamila Garbacz, następnego dnia wygłosiły swój referat na XXIII Konferencji Studenckich Kół Naukowych "Człowiek i Jego Środowisko", przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Pamiątką naukowych dokonań jest także publikacja nagrodzonej pracy w Zeszytach Studenckiego Ruchu Naukowego.

- To wielkie przeżycie i zaszczyt dla uczniów Sienkiewicza móc występować wśród studentów, być ocenianym przez wykładowców wyższej uczelni - mówi Marzena Janowska. - To również zobowiązanie i szansa na kontynuację nauki na prestiżowych uczelniach w kraju i za granicą. /mod/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie