Pilica Białobrzegi gubi punkty. Trudna sytuacja Polonii Iłża

/W.Ł./
Adam Bolek, bramkarz Pilicy Białobrzegi tylko raz wyjmował piłkę z siatki w meczu z rezerwami drugoligowej Pogoni w Siedlcach. Tadeusz Klocek
W najciekawszym meczu 25. kolejki piłkarskiej mazowieckiej czwartej ligi, Wulkan Zakrzew zremisował 1:1 z Mazowszem Grójec. Punkty zgubił lider, Pilica Białobrzegi w meczu z Pogonią II w Siedlcach.

Pogoń II Siedlce - Pilica Białobrzegi 1:1 (0:0), Kwiatkowski 81 z karnego - samobójcza 90.
Pilica: Bolek - Rożej, Janakowski, Moryc, Wysocki (86 Ziemnicki), Kaliszewski, Jasikowski, Majewski (90+1 Janowski), Barzyński, Kowalczyk, Oziewicz (90+5 Sikorski).
WYCHOWANEK POGONII
Nim doszło do emocjonującej końcówki w tym meczu, Pilica powinna prowadzić kilkoma golami. Dwa razy po strzałach graczy z Białobrzegów piłka trafiała w poprzeczkę. Ponadto wychowanek Pogoni Siedlce, Daniel Barzyński nie wykorzystał dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni.
W 81 min. za przypadkowy faul na jednym z zawodników Pogoni w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr. Gola z karnego strzelił, Tomasz Kwiatkowski. Goście wyrównali po samobójczym strzale jednego z piłkarzy gospodarzy.

Wulkan Zakrzew - Mazowsze Grójec 1:1 (0:0), samobójcza 52 - Zawadzki 54.
Wulkan: Molęda - Gil, Czachór, Mortka, Bielawski, Stanisławski, Lament, Zięba, K. Tyczyński, Turczyk. L. Tyczyński.
Mazowsze: Studziński - Kalinowski (75 Dusiński), Wiatrak, Białecki, Rolak, Karls, Rawa, Lesisz, Zawadzki (82 Bawor), Sobczak, Grodzki (80 Frączek).
SAMOJÓJCZY GOL
W pierwszej połowie, to Wulkan był aktywniejszy na boisku i powinien prowadzić, między innymi po strzale Stanisławskiego piłka trafiła w słupek. Emocje zaczęły się jednak w drugiej połowie. Najpierw strzałem do własnej bramki popisał się Seweryn Kalinowski i gospodarze prowadzili 1:0. Za kilka chwil Maciej Lesisz mocno strzelił z rzutu wolnego, po drodze lot piłki zmienił Bartosz Zawadzki był remis. Później po strzale Tomasza Turczyka trafiła w poprzeczkę. W samej końcówce grójcznie mieli kilka okazji do strzelenia zwycięskiego gola. Najdogodniejszą miał Oskar Bawor. Gospodarze kończyli mecz w "10" za dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną boisko musiał opuścić Turczyk.

Sparta Jazgarzew - Szydłowianka Szydłowiec 2:2 (0:1), Dąbrowski 50, Kacprzak 73 - Miller 17, Łaciak 81.
Szydłowianka: Furman - Suwara, S. Jakubczyk, M. Kobylarczyk (79 Łaciak), P. Janik (55 Wiatrak), Okła (67 Zagórski), Drożdżał, Grymuła, Konopka, Miller (52 Szyszka), Ł. Janik.
WYRÓWNAŁ REZERWOWY
W 17 min. po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Huberta Konopkę z kilku metrów bramkarza Sparty strzałem głową pokonał Błażej Miller. Kilka minut po zmianie stron gospodarze wyrównali także po zagraniu futbolówki ze stałego fragmentu gry rzutu rożnego. W 73 min. Sparta już prowadziła 2:1. Łukasz Kania pokonał Krzysztofa Furmana. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka, piłkarze Szydłowianki są bardzo ambitni i w 81 min. doprowadzili do wyrównania. Damian Szyszka zagrał do Michała Wiatraka, który przelobował bramkarza gospodarzy. Praktycznie na linii bramkowej piłkę do siatki dobił rezerwowy Łukasz Łaciak.

Energia Kozienice - Wilga Garwolin 1:3 (0:0), Kłos 85 - Trojanek 51, Puciłowski 61, Kępka 87.
Energia: Matysiak - Szary (29 Kłos), Wodniak, Strąg, Dryk, Giziński, Pełka, Kalinka, Kołodziejczyk, Kamola (68 Ziętek 78 Czaplarski), Seremak (53 Nowocień).
BRAMKA KŁOSA
Kolejny bardzo słaby mecz kozienickiej drużyny. Źle się dzieje w Energii. Nasz zespół już od ośmiu kolejek nie może wygrać spotkania. W 29 min. Boisko z powodu kontuzji musiał opuścić obrońca Łukasz Szary. W drugiej połowie tylko dziesięć minut pograł sobie Adrian Ziętek i też zejść z powodu urazu z boiska. W 85 min. Odżyły nadzieje na korzystny wynik. Konrad Kłos strzelił po podaniu Wojciecha Nowocienia kontaktowego gola. Wilga szybko odpowiedziała bramką Łukasza Kępki i trzy punkty pojechały do Garwolina.

Polonia Iłża - UKS Łady 0:2 (0:0), Włodarski 68, Szabłowski 70.
Polonia: Prasek - Godzisz, Cheda, Wasilewski, Jaśkiewicz, Adamus, Kłos, Gut (70 Kaczmarczyk), Pełka, Teboh (80 Kopciał), Bartosiak (75 Łęcki).
Polonia Iłża niestety przegrała bardzo ważny dla siebie mecz, który przybliża ten zespół do spadku z czwartej ligi.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".