Piłkarki HydroTrucku Sportowej Czwórki Radom nie sprostały liderowi z Rzeszowa. Zobacz zdjęcia

Maciej Kwiatkowski
Resovia Rzeszów do przerwy strzeliła w Radomiu dwa gole
Resovia Rzeszów do przerwy strzeliła w Radomiu dwa gole Maciej Kwiatkowski
W meczu 4. kolejki Orlen 1. ligi kobiet HydroTruck Radom uległ Resovii Rzeszów. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Pawłowskiego to druga porażka w sezonie.

HydroTruck Radom – Resovia Rzeszów 1:2 (0:2)
Bramki: Olesińska - Miś, Salawa.

Radomianki po wyjazdowym remisie z Bielawianką i domowym zwycięstwie w derbach województwa mazowieckiego z Ząbkovią doznały pierwszej porażki. W meczu trzeciej serii lepsze od spadkowicza okazały się zawodniczki z Gdyni. Nic więc dziwnego, że przed sobotnim meczem popularne HydroLuksiary chciały udowodnić, że strata punktów, to było dzieło przypadku. Cel do realizacji nie był łatwy, bowiem na obiekt MOSiR-u przyjechał lider z Rzeszowa.

Właściwie pierwsza groźna akcja rywalek przyniosła im prowadzenie. W 16 minucie najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczyła Marta Miś, i uderzeniem piłki głową zmusiła do kapitulacji Kingę Ptaszek. Radomianki próbowały do przerwy odrobić straty, ale zamiast cieszyć się z gola – przyjęły kolejny cios. Tuż przed przerwą wynik pierwszej połowy ustaliła Nicola Salawa. Piłkarka Resovii otrzymała piłkę z prawej strony boiska i z okolic 10 metra, posłała ja do pustej bramki. Wcześniej na przedpolu interweniowała golkiperka HydroTrucku.

Przyjezdne mogły w pierwszych 45 minutach prowadzić jeszcze wyżej, ale wspomniana Ptaszek, wybroniła sytuację sam na sam z rywalką.

Po zmianie stron pojedynek wciąż był dość wyrównany, ale dużo lepiej spisywała się defensywa radomianek. W 83 minucie trener Wojciech Pawłowski na murawę wprowadził Natalię Olesińską. Najmłodsza piłkarka w drużynie, cztery minuty później, uderzeniem piłki z ostrego kąta uzyskała kontaktowego gola. Na więcej HydroTruck, już stać nie było.

Fragment meczu HydroTrucku z Resovią

Zakończone mecze 4. kolejki:
Trójka Staszkówka/Jelna – Ząbkovia Ząbki 9:2, Bielawianka Bielawa – Ślęza Wrocław 0:1, TKKF Checz Gdynia – Lech/UAM Poznań 3:2, KKP Bydgoszcz – Skra Częstochowa 2:1, SWD Wodzisław Śląski – Polonia Środa Wielkopolska.