Piłkarski Puchar Polski. Pilica Białobrzegi grając w ósemkę przegrała w rzutach karnych z Legią II Warszawa (Zobacz zdjęcia z meczu)

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Pilica - Legia II.
Fragment meczu, Pilica - Legia II. mzpn.pl Włodzimierz Łyżwa
W meczu półfinałowym Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza, Pilica Białobrzegi przegrała z Legia II Warszawa. W finale, który rozegrany zostanie 15 czerwca na stadionie Hutnika Warszawa, Legia II zagra z Legionovią Legionowo.

Pilica Białobrzegi - Legia II Warszawa 2:2 (1:1, 0:0) po dogrywce, rzuty karne 2:4
Bramki: 1:0 Bartosz Zawadzki 87, 1:1 Ramil Mustafajew 90+2 z karnego, 1:2 Jakub Kwiatkowski 93, 2:2 Marcin Bykowski 120+7 z karnego.
Pilica: Adamczyk - Kencel, Żurawski, Walasek, Karasek (71 Klinicki), Pankowski (62 Uziębło), Rawski, Zawadzki, Michalski, Korczakowski, Winiarski (71 Muniak).

Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu obu drużyn i sporo stworzonych okazji bramkowych. W głównej roli jednak byli obaj bramkarze, Filip Adamczyk i Maciej Kikolski.
Na gole czekaliśmy aż do 87 minuty. Strzał Stanisława Muniaka odbił bramkarz Legii II, ale dobitka Bartosza Zawadzkiego już była skuteczna i futbolówka wylądowała w siatce. Gdy wydawało się, że Pilica zagra w finale, sędzia podyktował rzut karny dla stołecznej drużyny za faul, a Ramil Mustafajew pokonał Filipa Adamczyka.
Dogrywka bardzo źle się zaczęła dla gospodarzy. W sytuacji sam na sam Jakub Kwiatkowski pokonał bramkarza Pilicy.
Trzy czerwone kartki
Od 103 minuty Pilica grała w "10", po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Wiktor Żurawski. Od 118 minuty, Pilica grała już w "9" (dwie żółte kartki i czerwona kartka dla Igora Korczakowskiego). W drugiej minucie doliczonego czasu gry, trzeci zawodnik Pilicy Maciej Kencel ujrzał czerwoną kartkę (dwie żółte) i gospodarze kończyli mecz ... "8".
W ostatniej akcji meczu, jeden z graczy Pilicy był faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego na gola zamienił Marcin Bykowski.