Piłkarskie mecze kontrolne. Wygrane Radomiaka, Broni i Energii Kozienice

/W.Ł./
Paweł Wolski (z piłką) zagrał w Radomiaku Radom w meczu z Pilicą Białobrzegi.
Paweł Wolski (z piłką) zagrał w Radomiaku Radom w meczu z Pilicą Białobrzegi. Tadeusz Klocek
W meczu kontrolnym beniaminek piłkarskiej drugiej ligi, Radomiak Radom pokonał 2:1 Pilicę Białobrzegi. Trzecioligowa Broń Radom pokonała 1:0 w Puławach miejscową drugoligową Wisłę.

Radomiak Radom - Pilica Białobrzegi 2:1 (1:1).
Bramki: Ropski, Stanisławski - Dubina.
Radomiak: Banasiak - Cieciura, Sylwestrzak, Świdzikowski, Sulkowski, P. Wolski, Radecki, Puton, Brągiel, Leandro, Ropski oraz Kula, Wasilewski, Jędrzejczyk, Kucharski, Napora, Agu, Chrabąszcz, Filipowicz, Stanisławski.
Pilica: Majos - Serodziński, Moryc, Dubina, Ziemnicki, Bojek, Wojtkielewicz, Janowski, Borzęcki, Imiela, Rudnicki oraz Bolek, Rotuski, Białecki, Bykowski, Zawisza, Rawski, Bogacz, Krupnik, Książek.

W zespole Radomiaka zagrał Paweł Wolski, wychowanek Jastrzębia Głowaczów, ostatnio piłkarz Legionovii Legionowo. W pierwszej połowie pokazał się z bardzo dobrej strony i mógł nawet wpisać się na listę strzelców. W drugiej zagrał trochę słabiej. Mówiąc po piłkarsku zabrakło zawodnikowi trochę zdrowia. - Paweł z nami zostaje i myślę, że w ciągu kilku dni zapadnie decyzja co do jego przyszłości w Radomiaku - powiedział po meczu Jacek Magnuszewski, trener radomskiej drużyny.

Co do samego meczu już w 5 minucie, Pilica zdobyła bramkę. Bramkarza Piotra Banasiaka pokonał były gracz Radomiaka, Aleksiej Dubina z rzutu wolnego.
Pod koniec pierwszej połowy, po zagraniu piłki z rzutu wolnego przez Jakuba Cieciurę, bramkarza Pilicy pokonał strzałem głową Krzysztof Ropski. - Ropski już jest naszym zawodnikiem. Czy umowa jest już podpisana to chyba kwestia nie dni, tylko godzin - dodał trener Magnuszewski. Ropski ostanio grał w Unii Tarnów. Jest młodzieżowcem, rocznik 1996.

Wynik meczu ustalił Szymon Stanisławski, po zagraniu piłki od Krzysztofa Napory.
Pilica pod kierunkiem trenera Mirosława Siary testowała sporą grupę zawodników. Pojawili się między innymi, Michał Bojek i Wojciech Gorczyca z Broni Radom.

Wisła Puławy - Broń Radom 0:1 (0:1)
Bramka: Dziubek 30
Broń: Młodziński - Sala, Ankurowski (60 Dobosz), Skórnicki, Suchecki (75 Wicik), Leśniewski (46 Więcek), Mianowany, Wicik (46 Nowosielski), Kowalski (60 Jakubczyk), Bouchniba (66 Sałek), Dziubek (70 Leśniewski)

W pojedynku z Wisłą Puławy wystąpili testowani Mateusz Mianowany, Mateusz Dziubek (obaj Granat Skarżysko-Kamienna) oraz Krzysztof Suchecki (Polonia Łaziska Górne), który na początku lipca przebywał na testach w Radomiaku. Na początku meczu to gospodarze stworzyli sobie okazję do zdobycia gola, ale z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Damian Bożak. Ten sam zawodnik kwadrans później spudłował w dobrej sytuacji. W 27 minucie dwoma dobrymi interwencjami popisał się Paweł Młodziński. Chwilę później radomianie objęli prowadzenie. Dawid Sala podał do Mateusza Dziubka, a ten ładnym technicznym uderzeniem przelobował bramkarza Wisły. Testowany zawodnik był w dobrej dyspozycji, kilka minut później po ładnej akcji trafił w poprzeczkę. Po przerwie ekipa z Plant grała uważnie w defensywie. W 58 minucie świetnie z dystansu strzelał Jan Kowalski, ale minimalnie nad poprzeczką. Kwadrans przed przerwą kolejną dobrą interwencją popisał się Paweł Młodziński, a do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Energia Kozienice - Lewart Lubartów 2:0 (1:0).
Bramki:Ciupiński, Wojtysiak.
Energia: Zolech - Adamski, Walasek, Jadacki, Szary, Kucharczyk, Zawadzki, Michalski, K. Nowocień, W. Nowocień, Ciupiński oraz Dutkowski, Mortka, Janiszewski, Modzelewski, Siwak, Kołodziejczyk, Putin, Stanisławski, Wojtysiak, Warchoł.
Zdecydowana przewaga przez cały mecz należała do piłkarzy Energii Kozienice.

Korona Kielce (juniorzy) - Oskar Przysucha 1:0 (0:0).
Bramka:Wiecha 75.
Oskar: Czarnota (76 Kozłowski) - Włodarczyk, Pełka, Żurawski (55 Wolski), Michalski, Lewiński (75 Gruszka), Maciejczak (56 Matynia), Tyczyński, Paczuła (66 Jurczak), Wniarski (46 P. Gil), Skowroński (46 Lipiński).