Piłkarskie Orły 2023. Liderami są Josue Filipe Soares Pesqueira z Legii Warszawa i Łukasz Sekulski z Wisły Płock. Michał Kielak czwarty

Wojciech Szczepański
Josue Filipe Soares Pesqueira z Legii Warszawa oraz Łukasz Sekulski z Wisły Płock są na czele klasyfikacji najlepszych strzelców „Piłkarskie Orły 2023” na Mazowszu. Obaj mazowieccy liderzy czwartego kwietniowego notowania strzelili po dwie bramki i mają po 4 punkty.

Piłkarskie Orły 2023. Michał Kielak z Broni Radom jest w czołówce rankingu

Michał Kielak z Broni Radom, jako jeden z sześciu zawodników, znalazł się ex aequo na czwartym miejscu rankingu. W kwietniowych meczach zdobył 2 bramki i ma 2 punkty. Ma na razie najwyższą pozycję spośród strzelców z drużyn regionu radomskiego, klasyfikowanych w rankingu Piłkarskich Orłów.

Przypomnijmy, że w poprzednim tygodniu piłkarze Radomiaka rozgrywali spotkanie w ramach PKO BP Ekstraklasy. Był to wyjazdowy mecz z Wisłą Płock. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Dla Radomiaka bramkę zdobył Leonardo Rocha i tym samym zdobył punkty w Piłkarskich Orłach w kwietniowej kolejce.

W miniony weekend drużyna Radomiaka rozegrała u siebie mecz z liderem tabeli Rakowem Częstochowa. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zatem piłkarzom drużyny Zielonych nie przybyło punktów w rankingu Piłkarskich Orłów.

Spośród zawodników z drużyn regionu radomskiego w czołówce ostatniego marcowego notowania znalazł się Marcin Szymczak z Broni Radom. Był na ósmym miejscu.

W poprzednim tygodniu Broń Radom grała z Mławianką Mława i przegrała ten mecz 2:4. Gole dla Broni strzelili: Kamil Odolak w 32 minucie i Michał Kielak w 35 minucie. Obaj zatem otworzyli swoje punktowe konta w kwietniowym notowaniu Piłkarskich Orłów.

W ostatni weekend Legia II Warszawa podejmowała Broń Radom i zawodnicy z Radomia przegrali to spotkanie 5:2. Gole dla Broni zdobyli Bartłomiej Nowak w 52 minucie i Michał Kielak w 88 minucie z rzutu karnego. Dla Kielaka to kolejne punkty w rankingu.

Kolejna trzecioligowa drużyna z regionu radomskiego Pilica Białobrzegi. Kwietniowe gole i punkty w rankingu mieli już w ubiegłym tygodniu: Aleksander Stawiarz i Konrad Rudnicki. W miniony weekend Pilica Białobrzegi rozegrała mecz z Sokołem Ostróda i pokonała go 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Maciej Kencel w 28 minucie i dołączył do grona kwietniowych strzelców w rankingu Piłkarskich Orłów.

W kwietniowej kolejce Piłkarskich Orłów zawodnicy Oskara Przysucha też nie pozostają w tyle. Kwietniowe konta strzeleckie otwarli sobie jeszcze w ubiegłym tygodniu: Tomasz Bogołębski i Karol Karwowski.

W miniony weekend Oskar Przysucha zmierzył się z drużyną Narew Ostrołęka. To spotkanie zakończyło się jednak bezbramkowym remisem, zatem piłkarzom Oskara nie przybyło ani goli, ani punktów w rankingu.

Ekstraklasowa drużyna kobiet Hydrotruck Sportowa Czwórka Radom pierwszy kwietniowy mecz rozegra 15 kwietnia z Bronowianką AZS UJ.