Piłkarze Broni Radom, pokonali Centrum i wywalczyli Puchar Polski na szczeblu okręgu

SzS
Zespół Broni zainkasował główne nagrody
Zespół Broni zainkasował główne nagrody Tadeusz Klocek
Nie było niespodzianki w finale Mirax Pucharu Polski. Broń Radom pokonała Centrum Radom i wywalczyła tegoroczne trofeum. Choć do przerwy Centrum prowadziło i dzielnie się broniło.

BROŃ RADOM - CENTRUM RADOM 4:1 (0:1)
Bramka: samobojcza 54, samobojcza 65, Wicik 69,Czarnecki 85 - Strzelecki 5
Centrum: Samb - Wiatrak, Budziński, Szczepański, Siwak, Blank, Wnuk, Strzelecki (67 Krawczyk), Jedynak (74 Podkowa), Tworek, Tworzewski (74 Paliwoda).
Broń: Młodziński - Korcz, Grunt, Wiktor Kupiec, Wicik (88 Dobosz), Leśniewski (70 Nogaj), Imiela, Sala (88 Gozdz), Więcek (70 Putin), Nowosielski (78 Obłuski), Czarnecki.

Czwartoligowa Broń była faworytem tej potyczki, ale przez prawie 55 minut zapowiadało się na niespodziankę. Już w 5 minucie po błędzie Adama Imieli, Strzelecki znalazł się przed Pawłem Młodzińskim i wykorzystał okazję. Do przerwy Broń próbowała odrabiać straty, ale dopóki "Centralnym" starczyło sił, to mądrze się bronili.
W 55 minucie Pepe Amadou Samb, golkiper Centrum tak piąstkował piłkę, że ta odbiła się od jednego z obronców i wpadła do siatki. Kilka minut później Broń zmusiła przeciwnika do błędu i Centrum trafiło kolejnego samobója. Z każdą minutą z zespołu Centrum ubywało sił i Broni atakowało się z dużą łatwością. Ostatecznie podopieczni trenera Artura Kupca wygrali 4:1.