Piłkarze Broni wysoko wygrali z "młodą" Koroną. Teraz czas na zasłużony urlop

/SzS/
Arkadiusz Chudziński w rundzie jesiennej nie błyszczał skutecznością i trochę szkoda, że odzyskał ją dopiero w ostatnim meczu sparingowym S. Szymczak
W meczu kontrolnym piłkarze Korony Kielce Młoda Ekstraklasa przegrali na własnym boisku z Bronią Radom. Drużyna trenera Artura Kupca rozpoczęła już urlopy.

Korona Kielce Młoda Ekstraklasa - Broń Radom 2:6 (0:2), Ciupiński 31 z karnego, 33, Chudziński 50, 51, Maciejczak 62 dla Broni.

Broń: Młodziński - Zieliński, Kupiec, Jarząbek, Budziński - Cichoń, Czarnecki, Szymczak, Jamróz - Ziętek, Ciupiński.
Broń II połowa: Prasek (60 Molęda) - Zieliński, Kośmicki, Gorczyca, Ubożak - Maciejczak, Szymczak, Jamróz, Kozieł - Ziętek, Chudziński.

Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach. Zamiast topniejącego śniegu, sporo było wody na sztucznej nawierzchni. Poza tym boisko spowiła bardzo gęsta mgła.

Trener Artur Kupiec od pierwszych minut wystawił eksperymentalną i młodą jedenastkę. Pojedynek zaczęło aż siedmiu młodzieżowców.

ZAGRALI SKUTECZNIE

Goście na tle młodych zawodników Korony pokazała się z bardzo dobrej strony. Radomianie zagrali przede wszystkim skutecznie, bo większość akcji kończyli trafieniem do siatki.

Pewnym usprawiedliwieniem zespołu gospodarzy może być fakt, że w drużynie Korony testowano kilku młodych za-wodników z regionu świętokrzyskiego pod kątem gry w Młodej Ekstraklasy, przez co drużyna Korony zupełnie nie rozumiała się ze sobą na boisku.

Po przerwie kolejne gole wpadały w dość krótkim odstępie czasu. Ozdobą meczu była bramka strzelona przez Arkadiusza Chudzińskiego, który z rzutu wolnego z 25 metrów huknął pod poprzeczkę. Szkoda jedynie, że w trakcie sezonu nie był tak skuteczny.

Pierwszą bramkę w seniorskim zespole Broni zdobył niespełna 17-letni Paweł Maciejczak.

MIESIĄC URLOPÓW

Gospodarzom udało się zmniejszyć rozmiary porażki, choć w ostatnim kwadransie radomianie też mieli dogodne okazje, aby wygrać wyżej.
Treningowym meczem w Kielcach, podopieczni trenera Ar-tura Kupca zakończyli okres roztrenowania. Na pierwszym treningu w nowym roku spotkają się 10 lub 12 stycznia.