Piłkarze Decathlon 5. ligi grupy mazowieckiej rywalizowali podczas czwartej serii gier. LKS Promna wciąż wygrywa! Energia gromi rywala!

Maciej Kwiatkowski
LKS Promna wciąż na pozycji lidera 5. ligi!
LKS Promna wciąż na pozycji lidera 5. ligi! Facebook LKS Promna
Jako pierwsza z drużyn regionu radomskiego swoim kibicom zaprezentowała się drużyna lidera LKS-u Promna i wykorzystała atut własnego boiska. Podobnie uczynili zawodnicy Enea Energii Kozienice. Niestety punkty stracił Radomiak II Radom.

Weekend z Decathlon 5. ligą

LKS Promna – KS Teresin 1:0 (0:0)

Dość długo, bo aż do 75 minuty kibice w Falęcicach (tam swoje mecze rozgrywa LKS) czekali na gola w rywalizacji LKS-u Promna z KS Teresin. Ten w końcu padł i ku ich zadowoleniu uzyskali go miejscowi. Wprawdzie bramka padła po strzale samobójczym, ale trzy kolejne punkty, do tabeli dopisali promnianie!

Enea Energia Kozienice – Talent Warszawa 4:1 (2:1)
Bramki
: Stępień 2, Bernat, Piasek – Kochanowski.

Zespół Energii po porażce w Radomiu chciał kosztem beniaminka ze stolicy powrócić na zwycięską ścieżkę. Przeciwnicy także mieli podobne założenia, bowiem przed tygodniem również stracili pierwszy komplet punktów. Przewagę faworyta w 22 minucie potwierdził Damian Bernat, który zmusił golkipera rywali do kapitulacji. Gospodarze wcale nie zamierzali poprzestać na tym trafieniu i w 36 minucie podwyższyli rezultat. Tym razem błąd bramkarza – niezdecydowanie przy interwencji na przedpolu bramki – wykorzystał Kamil Piasek. Rywale nie spoczęli jednak na laurach i jeszcze przed przerwą za sprawą Michała Kochanowskiego, uzyskali kontaktowe trafienie.

Do 77 minuty utrzymywał się korzystny wynik dla miejscowych, ale właśnie wtedy na 3:1 podwyższył Igor Stępień. Wprowadzony po przerwie zawodnik wyszedł sam na sam z golkiperem i strzelając w krótki róg, nie dał mu żadnych szans na interwencję. Od tego momentu nie mający nic do stracenia warszawianie postawili wszystko na jedną kartę, zapominając niejako o obronie. To się zemściło, bo wynik w doliczonym czasie gry ustalił Stępień, ponownie kierując lewą nogą, piłkę do bramki.

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Radomiak II Radom 1:0 (0:0)
Radomiak II:
Koptas – Pik, Klimas, Grotek, Markiewicz, Kaput, Zbyszyński, Molendowski, Kolasa, Snopczyński, Podsiadło, oraz Ziółek, Kucharski.

W pierwszej połowie to Zieloni byli bliżsi objęcia prowadzenia, ale najlepszej okazji na gola nie potrafił zamienić Jakub Podsiadło. Napastnik Radomiaka po przechwycie piłki znalazł się sam na sam z golkiperem i uderzył wprost w niego.... Ponadto podopieczni Macieja Lesisza starali się stwarzać okazje strzeleckie głównie atakując rywala skrzydłami, ale piłka nie chciała wpaść do bramki Ożarowianki.

Drugą połowę goście także rozpoczęli od ataków, ale wciąż brakowało konkretów. Co więcej agresywnie grający gospodarze wykorzystali błąd, przy wyprowadzeniu futbolówki przez radomian i na raty zmusili do kapitulacji Wiktora Koptasa. Kilkanaście minut później po raz drugi miejscowi cieszyli się z gola, ale tym razem uzyskali go ze spalonego. Pod koniec gry Radomiak jeszcze bardziej przycisnął rywala, bowiem ten kończył mecz w osłabieniu. Niestety najlepszej okazji nie wykorzystał Józef Kolasa (bramkarz wybronił strzał instynktownie nogami), i to gospodarze cieszyli się z kompletu oczek.