Piłkarze KS Kozienice Janików zremisowali w Dęblinie 2:2

/emos/
Łukasz Ząbek (przy piłce) w ostatniej minucie spotkania zdobył wyrównującą bramkę dla Kozienic.
Zespół KS Kozienice Janików zremisował w Dęblinie z Czarnymi 2:2 w ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej.

Zdziesiątkowana kontuzjami i chorobami drużyna trenera Jacka Prockiego nie stworzyła w Dęblinie wielkiego widowiska. Pierwsza bramka padła dopiero po przerwie. W 56 minucie Edwarda Mindę pokonał Marcin Wilczyński. Kwadrans później gospodarze podwyższyli na 2:0. Nieporozumienie w obronie Kozienic wykorzystał Michał Walendziak.

Kozieniczanie nieco lepiej zagrali dopiero w ostatnich 15 minutach. Mateusz Kryczka dośrodkował z prawej strony, a piłkę głowa do siatki skierował Marcin Fusiek. W ostatniej minucie w zamieszaniu podbramkowym bardzo przytomnie zachował się Łukasz Ząbek, który także głową zdobył bramkę z najbliższej odległości.
Mimo wywalczonego w końcówce remisu, gra gości pozostawiała wiele do życzenia. Z pewnością nie był to zespół, który jesienią wygrywał mecz za meczem. Z podstawowego składu zabrakło aż pięciu zawodników.

Michał Chmielewski, Sebastian Ogonek i Łukasz Krupa są przeziębieni, a Piotra Łapińskiego i Macieja Wejnera zatrzymały sprawy osobiste. Nie w pełni sił są jeszcze powracający po kontuzji Jacek Procki, Rafał Bartosiewicz i Bartłomiej Molenda, a Piotr Jańczyk rozegrał całe spotkanie mimo gorączki.

W pierwszym meczu rundy wiosennej Kozienice zagrają u siebie z Orłem Wierzbica. Początek spotkania w niedzielę, 22 marca o godzinie 14.

Wynik: Dęblin - Kozienice 2:2 (0:0)
56. Wilczyński, 71. Walendziak - 75. Fusiek, 90. Ząbek

Kozienice: Minda - Bartosiewicz (46. Molenda), Procki, Żak, Smolarczyk, Wasiłek, Jańczyk, Kalinka, Ząbek, Kryczka, Fusiek.