Piłkarze ręczni AZS Politechnika rozegrali pierwszy mecz kontrolny

/W.Ł./
Paweł Kuczyński, bramkarz AZS Politechniki Radom
Paweł Kuczyński, bramkarz AZS Politechniki Radom T. Klocek
38:29 przegrali piłkarze ręczni AZS Politechnika z Piotrkowianinem w Piotrkowie Trybunalskim. W piątek radomianie grają z Końskimi we własnej hali.

Pierwszoligowi szczypiorniści AZS Politechnika do nowego sezonu przygotowują się pod okiem nowego trenera Karola Drabika, który zastąpił Romana Trzmiela. Nowy szkoleniowiec tonuje trochę nastroje i mówi, że jeszcze nie jest oficjalnie trenerem, ale ma nadzieję, że za dwa - trzy dni to się wyjaśni po rozmowie z prezesem Jackiem Sobieniem.

Po 10 dniach bardzo intensywnych treningów trener Drabik zdecydował się na rozegranie pierwszego meczu kontrolnego z bardzo wymagającym rywalem drużyną ekstraklasy, Piotrkowianinem w Piotrkowie Trybunalskim. W meczu tym zagrało aż 17 zawodników, w tym wielu nowych graczy, m.in. Konrad i Przemysław Misiewiczowie z Azotów Puławy, Jakub i Łukasz Skowronowie z Wisły Płock, Artur Rurarz i Łukasz Król z Sokoła Końskie.

Grali też zawodnicy, który występowali w ubiegłym sezonie, Paweł Kuczyński, Damian Cupryś, Grzegorz Mroczek, Łukasz Guzik, Paweł Przykuta. Ale kilku nie zagrało, Michał Kalita, Bartłomiej Dąbrowski, obaj są kontuzjowani, Jarosław Sieczka w przyszłym tygodniu dołączy do zespołu i Paweł Świeca z powodów rodzinnych. - Do przerwy toczyliśmy wyrównany bój, przegrywaliśmy tylko dwoma bramkami - mówi trener Drabik. - Trochę gorzej było w drugiej połowie, ale nasz rywal jest na innym etapie przygotowań niż my. Najbardziej jestem zadowolony, że obyło się bez kontuzji i urazów - dodaje szkoleniowiec.

W PIĄTEK Z KOŃSKIMI

Kolejny mecz kontrolny radomianie rozegrają w piątek z innym pierwszoligowcem KS SPR Końskie we własnej hali. We wrześniu AZS weźmie udział w dwóch turniejach, w pierwszy weekend w Końskich, w drugi w Sandomierzu. Nowy sezon rozpocznie się 19 września. Politechnika we własnej hali zagra z ASPR Zawadzkie.