PKO BP Ekstraklasa. Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:2. Zobaczcie najważniejsze momenty meczu i zdjęcia z rywalizacji

Filip Węglicki
Radomiak (w zielonych koszulkach) wygrał z Piastem Gliwice na wyjeździe 2:1.
Radomiak (w zielonych koszulkach) wygrał z Piastem Gliwice na wyjeździe 2:1. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
24 października, w poniedziałek Radomiak Radom zagrał na wyjeździe z niżej notowanym Piastem Gliwice. Zieloni wygrali drugie spotkanie z rzędu. Radomiak pokonał gliwicki zespół 2:1.

PKO BP Ekstraklasa. Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:2. Zobaczcie najważniejsze momenty meczu i zdjęcie z rywalizacji

Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:2 (1:1)
Bramki: Ameyaw 36 minuta (Piast) - Machado 32 minuta, Alves 72 minuta (Radomiak).
Piast Gliwice: Plach - Katranis, Czerwiński, Munoz, Mokwa (87' Pyrka) - Kaput (77' Hateley), Ameyaw (68' Wilczek), Felix, Dziczek, Tomasiewicz (77' Kądzior) - Sappinen (46' Kirejczyk).
Radomiak Radom: Kobylak - Abramowicz, Cichocki, Justiniano, Grzybek (64' Jakubik), Pawłowski - Alves (85' Łukasik), Nascimento, Machado, Semedo (90+1' Feliks) - Maurides.
Żółte kartki: Tomasiewicz, Dziczek (Piast)
Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Piast Gliwice rozpoczął spotkanie od spokojnego rozgrywania piłki na własnej połowie. Chwilę później piłkę na skrzydle dostał Tomasiewicz, który wywalczył rzut rożny dla Piasta. Gliwicki zespół nie stworzył jednak poważnego zagrożenia ze stałego fragmentu gry.

W trzeciej minucie na bramkę Kobylaka strzelał Kaput, lecz bramkarz Zielonych po rykoszecie złapał piłkę w dłonie.

W piątej minucie Grzybek posłał dośrodkowanie w pole karne Piasta, obrońcy gliwickiego zespołu wybili piłkę na rzut rożny. Nascimento zagrał ciekawą piłkę ze stałego fragmentu gry, jednak Alves nie wykorzystał szansy.

W dziesiątej minucie Nascimento posłał dobre podanie do Semedo, lecz skrzydłowy Radomiaka niepotrzebnie wyłożył piłkę na skraj pola karnego i nie oddał strzału na bramkę, marnując dogodną sytuację.

W dwunastej minucie po dobrym dryblingu Abramowicza na skrzydle, Zieloni wywalczyli kolejny rzut rożny.

W siedemnastej minucie Czerwiński faulował Semedo, na twarzy skrzydłowego Zielonych pojawił się grymas bólu, jednak zawodnik Radomiaka szybko podniósł się z murawy. Chwilę później Alves posłał dobre dośrodkowanie na głowę Machado, po którym ten posłał strzał w światło bramki, lecz Blach pewnie wybił piłkę na rzut rożny. Była to najgroźniejsza dotychczasowa sytuacja w meczu.

W 21 minucie Abramowicz był w polu karnym Piasta, lecz posłał niedokładne podanie do Mauridesa, po którym piłka została wybita na aut.

W 23 minucie po zamieszaniu w polu karnym Piasta, Radomiak wywalczył kolejny rzut rożny. Po stałym fragmencie zapanował chaos, a Dariusz Pawłowski strzelił z pozycji spalonej w poprzeczkę.

W 26 minucie Tomasiewicz faulował Alvesa i obejrzał pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Dla zawodnika Piasta była to czwarta kartka w tym sezonie, przez co będzie pauzował w kolejnym meczu. Po stałym fragmencie gry, zawodnicy Zielonych nie stworzyli zagrożenia.

W 31 minucie Machado zrobił rajd lewą stroną boiska i wywalczył kolejny rzut rożny dla Radomiaka. Po stałym fragmencie piłka została wybita za pole karne Piasta. Futbolówkę przejął Machado, który strzelił z pierwszego kontaktu zza "szesnastki" i pokonał Placha, Radomiak prowadził od 32 minuty 1:0.

W 36 minucie Kaput posłał podanie prostopadłe do Ameyaw, a skrzydłowy Piasta pokonał Kobylaka strzałem po krótkim słupku. Na stadionie w Gliwicach był remis 1:1.

Po błędzie Kobylaka w 38 minucie Piast miał bardzo groźną sytuację, jednak piłkarze z Gliwic nie wykorzystali swojej szansy na prowadzenie.

W 43 minucie Piast miał rzut rożny, po którym Radomiak wyprowadził szybką kontrę. W polu karnym gliwickiego zespołu niecelnie podawał Nascimento, a akcja Zielonych została przerwana.

W 44 minucie Dziczek faulował Machado, zawodnik Zielonych upadł na murawę, a zawodnik Piasta obejrzał żółtą kartkę. Była to czwarta kartka Dziczka, przez co nie zagra w kolejnym spotkaniu.

Jarosław Przybył doliczył minutę do pierwszej części spotkania. Po pierwszej połowie w Gliwicach był remis 1:1.

- Początek połowy był pod nasze dyktando. Później straciliśmy bramkę i wymuszaliśmy błędy. Wchodzimy w drugą część z wynikiem remisowym i walczymy o trzy punkty. Jest piętnaście minut na szybkie wnioski i wychodzimy na kolejną połowę. - mówił w meczowej przerwie podczas wywiadu obrońca Radomiaka, Mateusz Grzybek.

W drugiej połowie szkoleniowiec Piasta postawił na innego napastnika - Sappinena zmienił Kirejczyk.

W 52 minucie Ameyaw oddał dobry strzał głową na bramkę Kobylaka i po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła na rzut rożny, po którym Piast nie stworzył zagrożenia.

W 54 minucie Felix miał dogodną sytuację do strzału, lecz został zablokowany przez Cichockiego.

W 58 minucie do rzutu wolnego podszedł Dziczek. Po wykonaniu stałego fragmentu gry piłkę otrzymał Ameyaw, który oddał strzał zablokowany przez obrońców Radomiaka. Chwilę później Zieloni wyprowadzili kontrę, która została zakończona po niecelnym dośrodkowaniu Nascimento.

W 63 minucie Grzybek padł na murawę po starciu z jednym z zawodników Piasta. Do obrońcy Zielonych została wezwana pomoc medyczna. W jego miejsce wszedł niewidziany przez wiele miesięcy na boiskach PKO Ekstraklasy - Damian Jakubik.

W 67 minucie Nascimento dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Abramowicza, jednak ten oddał niegroźny strzał prosto w bramkarza Piasta.

W 68 minucie strzelca bramki dla Piasta Gliwice - Ameyaw zastąpił Wilczek.

W 71 minucie Semedo sprytnie podawał do Machado, który był w polu karnym i wywalczył rzut rożny dla Radomiaka. Po zamieszaniu w "szesnastce" Piasta, Zieloni otrzymali stały fragment gry.

W 72 minucie Alves przejął piłkę po wybiciu Kirejczyka i z pierwszego kontaktu strzelił wolejem. Po rykoszecie padła bramka dla Radomiaka, Zieloni prowadzili 2:1.

W 77 minucie szkoleniowiec Piasta wprowadził podwójną zmianę - Hateley zastąpił Kaputa, a Kądzior wszedł za Tomasiewicza.

W 82 minucie po stałym fragmencie gry dla Piasta, Kobylak posłał piłkę na rzut rożny, z którego nie było zagrożenia.

W 85 minucie trener Lewandowski wprowadził kolejną zmianę - Alvesa zastąpił Łukasik.

W 87 minucie Waldemar Fornalik wykorzystał kolejną zmianę - Pyrka wszedł za Mokwę.

Arbiter spotkania dorzucił cztery minuty do drugiej połowy spotkania. W doliczonym czasie gry Feliks wszedł za Semedo.

W 92 minucie po stałym fragmencie gry dla Piasta w polu karnym Radomiaka zapanował duży chaos, lecz Kobylak szczęśliwie wyłapał piłkę.

Pod koniec spotkania Czerwiński mocno ucierpiał po starciu z Justiniano. Obrońca Radomiaka trafił kapitana Piasta łokciem w twarz. Defensor dokończył jednak mecz.

Wynik meczu nie uległ już zmianie i Radomiak wygrał na wyjeździe 2:1. Zieloni dopisali ważne zwycięstwo na swoje konto.

W Radomiaku zabrakło kontuzjowanych Thabo Cele i Daniela Pika, którzy najprawdopodobniej w tej rundzie już nie zagrają. W meczu ze Śląskiem Wrocław czwartą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Raphael Rossi. Obrońcy nie zobaczyliśmy więc w najbliższym ligowym pojedynku Zielonych z Piastem Gliwice. Pozostali gracze byli do dyspozycji trenera Mariusza Lewandowskiego.

Spotkanie Radomiaka z Piastem było transmitowane w CANAL+ SPORT, CANAL+ SPORT 3 oraz CANAL+ Online.