PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna - Radomiak Radom 1:0 koniec meczu. Wielkanocny prezent Filipe Nascimento (Zobacz zdjęcia)

Włodzimierz Łyżwa
Mecz Górnik Łęczna - Radomiak Radom zainaugurował świąteczną 29 kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasy. Radomianie przegrali 0:1, po golu straconym w 86 minucie.

Górnik Łęczna - Radomiak Radom 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Bartosz Śpiączka 86.
Górnik: Gostomski - Szcześniak, Gerson, Leandro, Dziwniel - Goliński (80 Mak), Gol, Gąska (80 Banaszak), Serrano, Lokilo (54 Wędrychowski) - Śpiączka (90 Rymaniak).
Radomiak: Majchrowicz - Silva, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Machado (87 Rondon), Łukasik (87 Sokół), Luizao (73 Nascimento), Leandro (73 Matos) - Maurides (74 Radecki), Angielski.
Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Dariusz Banasik, trener Radomiaka wrócił do ustawienie czwórką w obronie. Niespodzianką jest brak w składzie Portugalczyka Filipe Nascimento. Za niego wskoczył Mateusz Cichocki, który wrócił po karencji za żółte kartki.
W wyjściowym składzie Górnika Damian Gąska, były piłkarz Radomiaka, który wraz z zielonymi wywalczył awans do PKO Ekstraklasy i niestety musiał odejść. Po kwadransie gry bez goli. Wielkanocny futbol na stadionie w Łęcznej.
W 22 minucie groźnie było pod bramką Górnika, po strzale Mateusza Cichockiego, piłka trafiła w boczną siatkę, a moment Luis Machado wpakował futbolówkę do siatki, ale wcześniej opuściła ona końcową linię boiska.

W 31 minucie, Luis Machado wrzucił piłkę w pole karne, ale zamykający akcję Maurides Junior fatalnie spudłował. W 36 minucie w dogodnej sytuacji, Karol Angielski trafił piłką w bramkarza Górnika. Po pierwszej połowie meczu bez goli i co najgorsze bardzo przeciętny mecz w Łęcznej. Górnik jest ostatni w tabeli i walczy o utrzymanie. Radomiak jest piąty i walczy o zajęcie jak najwyższego miejsca na zakończenie sezonu.

Na stadionie w Łęcznej słychać tylko kibiców ... Radomiaka, którzy od pierwszej minuty prowadzą głośny doping.
Pudło Brazylijczyka
W 56 minucie powinno być 1:0 dla Radomiaka. Strzał Leandro obronił Maciej Gostomski, a dobitka z pięciu metrów Brazylijczyka Mauridresa nie trafiła w światło bramki.
W 66 minucie po strzale Luisa Machado piłka przeleciała tuż obok słupka.
Trzy korekty trenera Banasika
W 73 minucie, radomski szkoleniowiec zdecydował na trzy zmiany. Na boisku pojawili się Radecki, Nascimento i Matos.
Prezent wielkanocny Nascimento
W 86 minucie Janusz Gol w dziecinny sposób odebrał piłkę Filipe Nascimento, który zagrał do Bartosza Śpiączki a ten pokonał Filipa Majchrowicza.
Podopieczni trenera Dariusza Banasika rozegrali kolejny fatalny mecz i zasłużenie przegrali z ostatnim w tabeli Górnikiem.

PKO Ekstraklasa: Górnik Łęczna - Radomiak Radom ONLINE

PKO Ekstraklasa. Przypuszczalny skład Radomiaka Radom na sobotni mecz z Górnikiem w Łęcznej (Zobacz zdjęcia)

Wszystko wskazuje na to, że Radomiak zagra w Łęcznej trójką obrońców, bo do dyspozycji trenera Dariusza Banasika są trzej nominalni środkowi obrońcy.

Bez Jakubika i Marcusa
Radomiak zagra w Łęcznej bez obrońcy Damiana Jakubika (kontuzja) i Abrahama Marcusa (czerwona kartka).
Do składu wraca po żółtych kartkach obrońca Mateusz Cichocki i po chorobie bramkarz Mateusz Kochalski.
Mecz jako sędzia główny poprowadzi Łukasz Kuźma z Białegostoku.

Radomiak trenował przed Górnikiem Łęczna. Wraca Mateusz Cichocki. Zobacz zdjęcia