PKO Ekstraklasa. Mecz Radomiak Radom - Wisła Płock, pierwszy na wiosnę mecz w Radomiu. Zdjęcia, relacja online

Włodzimierz Łyżwa
Radomiak walczy w poniedziałek z Wisła Płock
PKO Ekstraklasa. W poniedziałek Radomiak Radom grał z Wisłą Płock. Mecz zakończył się wynikiem 1-1. Na zakończenie pierwszej wiosennej kolejki PKO Ekstraklasy w piłce nożnej Radomiak Radom grał u siebie z Wisłą Płock. Jesienią obie drużyny można było uznać za rewelacje. Czy utrzymają wysoką formę na kolejną rundę? Tak ! Mecz był dobry, obfitował w liczne sytuacje. Poniżej relacja online, komentarze.

Mecz Radomiak Radom - Wisła Płock ONLINE

Radomiak Radom - Wisła Płock 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Raphael Rossi 28, 1:1 Damoian Rasak 31.
Radomiak: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leândro Rossi, Thabo Cele, Meik Karwot (76 Mateusz Radecki), Luís Machado (73 Mario Rondón) - Maurides Junior, Karol Angielski (82 Dominik Sokół).
Wisła: Krzysztof Kamiński - Kristián Vallo, Jakub Rzeźniczak, Adam Chrzanowski, Piotr Tomasik - Dominik Furman (73 Filip Lesniak), Mateusz Szwoch, Damian Rasak (90 Dušan Lagator) - Radosław Cielemęcki (73 Bartosz Zynek), Łukasz Sekulski (81 Jorginho), Rafał Wolski (81 Patryk Tuszyński).

W poniedziałkowy wieczór na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 zasiadło około 4000 widzów.

Zobacz galerię zdjęć z trybun.

Dwie różne połowy rozegrali piłkarze Radomiaka w meczu z Wisłą Płock.

Pierwsza połowa bardzo dobra i kilka minut na początku drugiej.

Już po 12 minutach Radomiak powinien prowadzić dwoma golami. Najpierw Luis Machado, a później Leandro Rossi nie wykorzystali bardzo dobrych okazji bramkowych.

Bramka dla Radomiaka wreszcie padła w 28 minucie. Dawid Abramowicz wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Raphael Rossi strzałem głową pokonał bramkarza Wisły. Za kilka chwil już był remis. Filipa Majchrowicza pokonał strzałem głową Damian Rasak.

Pod koniec pierwszej połowy miała miejsce na boisku spora kontrowersja. W polu karnym faulowany, a konkretnie za koszulkę był łapany Karol Angielski przez Jakuba Rzeźniczaka i radomska drużyna domagała się jedenastki. W tej samej sytuacji mogła paść bramka dla Radomiaka, bo drugi raz spudłował Leandro Rossi.

Tuż na początku drugiej połowy, po strzale Karola Angielskiego piłka trafiła w słupek. Później do głosu doszli goście i dwie dobre okazje bramkowe mieli Łukasz Sekulski i Rafał Wolski. W ostatniej minucie czerwoną kartkę dostał Jakub Rzeźniczak.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu.

Przypomnijmy, że Radomiak był największym zaskoczeniem jesieni w PKO Ekstraklasie. Rewelacyjny beniaminek pod wodzą trenera Dariusza Banasika w kolejną rundę wchodzi z bardzo wysokiego, czwartego miejsca. W ostatnim meczu tamtego sezonu radomianie udzielili przy Łazienkowskiej lekcji Legii Warszawa, wygrywając 3:0. Piłkarze beniaminka są w sumie niepokonani od... 25 września 2021 roku. Składa się na to 11 spotkań bez porażki.

Również Wisła Płock zakończyła rundę jesienną na wysokiej, szóstej pozycji. Z pięciu ostatnich ligowych meczów Nafciarze wygrali aż pięć, w tym z... Legią.

W pierwszym bezpośrednim starciu między tymi zespołami górą byli zawodnicy Wisły Płock, którzy zwyciężyli skromnie po trafieniu Marko Kolara.