PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom grał w niedzielę z Bruk-Bet Termaliką w Niecieczy. Koniec meczu 1:1. Śledź relację live

Włodzimierz Łyżwa
Fragment meczu, Radomiak - Termalika z rundy jesiennej.
Fragment meczu, Radomiak - Termalika z rundy jesiennej. radomiak.pl
W 27 kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 12.30 rozpoczął mecz z Bruk-Bet Termaliką w Niecieczy. Mecz jako sędzia główny poprowadził Jarosław Przybył w Kluczborka. Do przerwy Radomiak prowadził 1:0 po golu samobójczym. Mecz zakończył się remisem 1:1. Na echodnia.eu będziemy relacjonować mecz na żywo.

PKO Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak Radom ONLINE

Do przerwy 0:1 dla Radmiaka!

W 24 minucie gol samobójczego strzelił Nemanja Tekijaski. To była kuriozalna bramka! Daniel Łukasik dośrodkował z rzutu rożnego, a Raphael Rossi naciskał Nemanję Tekijaskiego. Stoper wbił piłkę do własnej bramki, Paweł Pawluczenko nie zdążył zareagować.

Cała pierwsza połowa była w wykonaniu Radomiaka bardzo dobra, Nasz zespół naciskał i stworzył wiele ciekawych sytuacji do zdobycia bramki..

Padło wyrównanie
W 52 minucie po akcji Karola Angielskiego do Leandro Rossiego, ten drugi z trzech metrów nie skierował piłki do siatki.
W 55 minucie po strzale głową wyrównał napastnik Termaliki Mauris Mesanović.
Po ponad godzinie gry, Dariusz Banasik trener Radomiaka dokonał aż trzech zmian. Na boisku pojawili się Maurides Junior, Luizao i Tiago Matos.

W 79 minucie radomski szkoleniowiec dokonał dwóch kolejnych zmian. Na placu gry pojawili się Abraham Marcus i Meik Karwot.
W doliczonym czasie gry czerwoną kartką został ukarany gracz Radomiaka, Abraham Marcus, a w ostatniej akcji meczu słupek uratował Radomiaka od straty gola.

Bohaterem Radomiaka był w tym meczu bramkarz Filip Majchrowicz.

Radomiak - Termalica. Po raz szósty

Po raz szósty w historii Radomiak zagrał w niedziele z Termaliką Nieciecza. "Słonie" to jeden z tych zespołów, który "Zielonym" nie leży. Radomiak z Termaliką wygrał tylko raz, ale nie na jej boisku.

Jesienne spotkanie przy Narutowicza zakończyło się podziałem punktów. Remis w doliczonym czasie uratował Thiago Matos.

W dwóch poprzednich sezonach jeszcze na zapleczu ekstraklasy z czterech meczów Radomiak wygrał jeden, ten pierwszy. Komplet punktów jesienią 2019 roku zapewnił Rafał Makowski.

Trzy kolejne spotkania to remis i dwie porażki. W obu dotychczasowych meczach w Niecieczy Radomiak otwierał przed przerwą wynik, ale ani razu nie wracał do Radomia z kompletem punktów.
Historia meczów z Termaliką Nieciecza
Sezon 2019/20
Radomiak Radom - Termalika Nieciecza 1:0 (Makowski 53')
Termalika Nieciecza - Radomiak Radom 1:1 (Grzybek 80' - Świdzikowski 39')
Sezon 2020/21
Termalika Nieciecza - Radomiak Radom 3:2 (Gergel 22', 51', Wlazło 45' (k) - Kozak 15', Podliński 88')
Radomiak Radom - Termalika Nieciecza 0:1 (Gergel 33')