PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 2:0. Dwa gole Karola Angielskiego. Zobacz zdjęcia z meczu i wideo

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 23 kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Radomiak Radom pokonał 2:0 Lechię Gdańsk. Dwa gole strzelił Karol Angielski.

Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Karol Angielski 33, 2:0 Karol Angielski 69.
Radomiak: 1. Filip Majchrowicz - 14. Damian Jakubik, 29. Raphael Rossi, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz - 9. Leândro, 8. Luizão, 23. Filipe Nascimento (90, 37. Gonçalo Silva), 20. Luís Machado (75, 7. Abraham Marcus) - 19. Karol Angielski (89, 13. Maurides), 99. Mario Rondón (74, 10. Mateusz Radecki).
Lechia: 12. Dušan Kuciak - 72. Filip Koperski, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloča, 20. Conrado (76, 2. Rafał Pietrzak) - 76. Christian Clemens (63, 10. Bassekou Diabaté), 7. Maciej Gajos (76, 8. Egzon Kryeziu), 6. Jarosław Kubicki (63, 9. Łukasz Zwoliński), 33. Marco Terrazzino, 99. İlkay Durmuş - 28. Flávio Paixão (76, 79. Kacper Sezonienko).

W 33 minucie w polu karnym faulowany był Luis Machado. Do piłki podszedł Karol Angielski, którego strzał obronił Dusan Kiciak, ale futbolówka ponownie trafiła do naszego zawodnika, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.
W 69 minucie za faul bramkarza Dusana Kuciaka na Mario Rondonie arbiter podyktował rzut karny. Ponownie do piłki podszedł Karol Angielski i piłka zatrzepotała w siatce.